Rüyada Değirmende Buğday Öğütmek Görmek

Rüyada Değirmende Buğday Öğütmek Görmek

Rüyada değirmende buğday öğütmek, halkının sıkıntı ve darlıktan kurtulmasına yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekar erkek için evlenmeye, bekar kız için kocaya işarettir. da el değirmeni ile buğday öğüttüğünü görmek, büyük bir hayıra ermeye ve elinin emeğinden kazandığından fukaraya infak etmeye alâmettir.

Yine rüyada, kendisine yetecek kadar buğday öğüttüğünü görmek, kendisine yetecek miktarda maişetini temin etmeye işarettir. Bir kadının rüyada buğday öğüttüğünü görmesi, üzüntü ve kederlerin gitmesine ve temizliğe alâmettir.

Ibn-i Kesir de demiştir ki: Rüyada yel değirmeni görmek, harb ve kıtal ile tâbir olunur. Halkın buğdayını öğütmek üzere bir yel değirmeni kuran (eğer lâyık ise) insanların başına geçer ve onlara hükmeder.

Değirmende buğday veya veya kendisinden istifade edilen faydalı bir şey öğütse, aile halkının islerinin kolaylığına ve rızıklarının yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarına, işlerini idare eden kimseyi yenmelerine işarettir.

Şehir ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o şehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savaşa işaret eder, hususiyle o değirmende ateş veya büyük tas öğütülürse, eğer şehir harap değilse ve orada öğütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgın hastalığa işarettir.

Bazı tabirciler, su üzerinde bulunan değirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal gecen bir adamdır, dediler. Bir kimse o adama sığınsa, onun çalışma ve gayreti güzel olur. Rüyada buğday öğüten değirmeni görmek, hakkı batıldan ayıran ilim merkezine delâlet eder.

Rüyada değirmenin döndüğünü gören kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir. Bazen değirmenin döndüğünün görülmesi yolculuk, değirmenin buğdaysız dönmesi şiddet ve sıkıntıdır.

Değirmenin eğrilik ve aksaklık ile dönmesi piyasanın pahalılığa işarettir. Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir değirmenin olduğunu görse, temiz bir rızka işarettir. Bir şey öğütmeksizin değirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
138 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi