Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada hıçkırarak ağlamak, daha önce işlenen suçları ve günahları hatırlayıp pişmanlık duyarak ağlamak zor durumlardan kurtulmaya, sessizce ağlamak, sevince ve feraha, sesli ağlamak, bir belaya bulaşılacağına işarettir. Ayrıca da hıçkırarak ağlamak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyada ağlamak bazen sevinç, bazen de kedere yorumlanmıştır Rüyada yüksek sesle ve feryat ederek, elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, hıçkırarak, yakasını paçasını yırtarak ağladığını görmek, uyanıkken bu şekilde ağlamaya delalet eder. Rüyada Allah korkusundan, Kur'ân-ı Kerim dinlemek veya hatalarını hatırlayarak ağlamak, ferah ve sevince ve iyi akıbete delâlet eder.

Ve yine ağlamak, yüce Allah'tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmura delâlet eder. Çünkü gözyaşı olan yere rahmet iner. Ağlamak bulunmaz sermayedir.

Ebu Said El-Vâiz: Rüyada tanıdığın birinin ölümüne ağladığını görmek, keder ve hüzne delâlet eder. Ağlamadığı halde gözlerinden yaşlar aktığını görmek, murada ermeye ve sevince işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1251 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi