Spor

Resmi sponsor Damat Tween'den Türkiye Milli Futbol Takımına moral projesi

İSTANBUL - Damat Tween, Hataylı öğrencilerin hayranı oldukları Türk milli futbolcular için yazdıkları mektuplar ve çizdikleri resimlerden tişörtler tasarladı.

İSTANBUL - Damat Tween, Hataylı öğrencilerin hayranı oldukları Türk milli futbolcular için yazdıkları mektuplar ve çizdikleri resimlerden tişörtler tasarladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Milli Futbol Takımının resmi giyim sponsoru Damat Tween, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çerçevesinde bu akşam Avusturya ile karşılaşacak milli futbolculara moral için projeye imza attı.

Şirket, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğinde yürüttüğü projede, Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki Kuzuculu Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencilerinin hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Proje kapsamında, Damat Tween önce Hataylı öğrencilerden Türkiye Milli Futbol Takımına iletilmek üzere hayranı oldukları oyuncular için mektup yazmalarını ve resim yapmalarını istedi. Okulun 4B ve 4C sınıfından öğrenciler, öğretmenleri Ahmet Vergili ve Mümtaz Zülkadiroğlu rehberliğinde, Türkiye Milli Futbol Takımındaki 40 oyuncu ile Teknik Direktör Vincenzo Montella ve TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop için mektup yazdı ve resimler çizdi.

- Resimlerden tişört tasarımı

Öğrencilerin mektup ve resimlerini toplayan Damat Tween, miniklerin çizdiği resim desenlerinden tişörtler tasarladı. Marka, son olarak hem mektup ve resimleri hem de Damat Tween tişörtlerini, öğrencilerin hayranı oldukları futbolculara ulaştırdı. Şirket bu çalışmayla, Kuzuculu Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencilerinin hayalini gerçekleştirirken bu akşam Euro 2024 kapsamında son 16 turu maçında Avusturya ile karşılaşacak olan Türkiye Milli Futbol Takımı oyuncularına da moral vermeyi amaçladı.

Aralarında Abdülkerim Bardakçı, Ferdi Kadıoğlu, İrfan Can Kahveci, Semih Kılıçsoy, Mert Müldür, Altay Bayındır ve Kerem Aktürkoğlu'nun da bulunduğu Milli Takım oyuncuları, minik öğrencilere sosyal medya hesaplarından duygusal teşekkür paylaşımlarında bulundu.

Kerem Aktürkoğlu, sosyal medya hesabından kendisine mektup yazan minik Aybüke'ye yönelik paylaşımında, "Bir abin olarak şunu söylemek isterim, büyüyünce ne olmayı hayal ediyorsan çok çalış çünkü 'Kader, gayrete aşıktır' derler. Hayal etmekten asla vazgeçme." tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir