Ekonomi

Radisson Otel Grubu, Afrika'daki varlığını güçlendiriyor

Radisson Otel Grubu Küresel Geliştirme Başkanı Elie Younes:
- "Yedi yeni otel, Fas, Nijerya, Tunus ve Etiyopya gibi kilit Afrika pazarlarında önemli bir büyüme gösteren genişleme stratejimizle uyumlu"

İSTANBUL - Radisson Otel Grubu, Afrika'daki portföyüne yedi yeni otelini ve 2024'ün ilk yarısında Tanzanya'daki ilk otelinin açılışını yaptığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Radisson Otel Grubu'nun Afrika'daki operasyonda ve geliştirilmekte olan otel sayısı yaklaşık 100'e ulaştı. Grup, önümüzdeki beş yıl içinde 150 otel hedefine ulaşma yolunda ilerliyor.

Tanzanya, Grubun proaktif genişleme stratejisinde kilit bir pazar olarak belirlendi ve iki otel anlaşmasıyla ülkedeki ilk çıkışını yaptı. Bu ekleme, Grubun 30 ülkeye yayılan çeşitli Afrika portföyünü geliştirerek Afrika'daki en büyük pazar varlığına sahip otel şirketi olarak daha da sağlamlaştırıyor.

Nijerya'da Radisson Otel Grubu, 2023'te imzalanan beş yeni otel de dahil olmak üzere, operasyonda ve geliştirme aşamasında olan 13 otelden oluşan bir portföy ile lider konumunu sürdürüyor. Yeni imzalanan Radisson RED Hotel Abuja, Grubun şehirdeki varlığını daha da güçlendirdi ve Abuja'da geliştirilmekte olan toplam otel sayısını dörde çıkardı.

Grup, Fas'ta da aynı çabaları net bir dönüşüm planıyla sürdürdü. 2020'de bir otel olan varlığını bugün faaliyette olan 9'dan fazla otele ve geliştirilme aşamasında olan 4 otele çıkardı. Kazablanka, birçok kıta arasında stratejik bir merkezi temsil ediyor. Radisson Blu Hotel & Apartments Casablanca Finance City ve Radisson RED Hotel Casablanca Finance City'nin yeni imzaları, Grubun ülke genelinde 2030'a kadar 25'in üzerinde otele ulaşma hedefini sağlamlaştırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Radisson Otel Grubu Küresel Geliştirme Başkanı Elie Younes, "Yedi yeni otel, Fas, Nijerya, Tunus ve Etiyopya gibi kilit Afrika pazarlarında önemli bir büyüme gösteren genişleme stratejimizle uyumlu ve Tanzanya'daki merakla beklenen ilk otelimiz. Bu oteller aynı zamanda dönüşüm stratejimizi ve yeni markalar sunarak portföyümüzü çeşitlendirme ve bu önemli pazarlardaki varlığımızı sağlamlaştırma konusundaki kararlılığımızı da vurgulamakta." ifadelerini kullandı.

Yılın ilk yarısını güçlü bir şekilde geçirdikten sonra, ikinci yarıda da Fas ve Güney Afrika gibi kilit pazarlardaki varlıklarını genişletmeye odaklanarak bu ivmeyi sürdürmeyi planladıklarını belirten Younes, "2030 yılına kadar 25 otele ulaşma hedefimizi kısa süre önce açıkladık ve her iki ülkedeki portföyümüzü iki katına çıkardık. Ortaklarımızın her birine bize ve markalarımıza duydukları değerli güven için teşekkür ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir