Polis ve jandarma Pülümür dağlarına "Ay yıldız" figürü yaptı

TUNCELİ - Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, emniyet ve jandarma personeli dağa "Ay yıldız" figürü yaparak Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünü yazdı.

Polis ve jandarma Pülümür dağlarına "Ay yıldız" figürü yaptı

TUNCELİ - 'nin Pülümür ilçesinde, emniyet ve jandarma personeli dağa "Ay yıldız" figürü yaparak Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünü yazdı.

Son yıllarda terörle mücadele başarılı operasyonlara imza atarak kentte huzurun hakim olmasını sağlayan emniyet ve jandarma personeli, Pülümür ilçe merkezindeki Arap Kızı Dağı'na "Ay yıldız" figürü yapmak için bir araya geldi.

Dağa tırmanan emniyet ve jandarma personeli, çevreden topladıkları taşlarla önce "Ay yıldız" figürü yaptı, ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünü yadı.

Oluşturdukları figürü ve yazıyı beyaz boyayla boyayarak görünür hale getiren ekip, çalışmaları drone ile kaydederek Vali 'e iletti.

Vali Tuncay Sonel, sosyal medya hesabından görüntüleri paylaşarak "Tunceli-Pülümür kahramanlarımız gönderdi az önce. Allah kahraman güvenlik güçlerimizin ayağına taş değdirmesin." ifadesini kullandı.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Ağrı'da Türk Kızılay gönüllüleri bayramı evde geçiren çocukları eğlendirdi

Ağrı'da şehit aileleri, evlatlarının kabrini ziyaret etti

Kayaklı koşu sporcuları antrenmanlarını evlerinin bahçesine sığdırıyor

Yorum Ekle