Ekonomi

Pirelli'den Porsche 911 GT3 ve 911 GT3 RS için yeni lastik koleksiyonu

Pirelli ve Porsche ekiplerinin ortak çalışması sonucunda GT3 RS için P Zero Trofeo RS ve GT3 için P Zero Trofeo R adında iki yeni P Zero Corsa lastik üretildi

İSTANBUL - Pirelli, Alman süper otomobili PORSCHE 911 modelinin ekipmanı olarak P Zero Trofeo RS ve P Zero Trofeo R adında iki yeni P Zero Corsa lastik geliştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Pirelli ve Porsche ekiplerinin ortak çalışması sonucunda Porsche 911 GT3 RS için P Zero Trofeo RS ve P Zero Corsa ile 911 GT3 için de P Zero Trofeo R ve P Zero Corsa adında 4 farklı ebatta lastik üretildi.

Bu yeni lastiklerin tümü yolda ve pistte güvenli ve keyifli bir sürüş sağlamak amacıyla tasarlandı. Bunlardan Pirelli yelpazesinin ürünü olan P Zero Trofeo RS, bir süre önce 911 GT3RS üzerinde çeşitli lastikleri karşılaştıran Alman Auto Bild Sportscars dergisi tarafından yollarda da kullanılabilecek en iyi yarı "slick" pist lastiği olarak değerlendirildi.

- Porsche 911 GT3 RS

Açıklamaya göre, Porsche 911 GT3 RS, lastik geliştirme açısından pek çok teknik zorluğun aşılmasını gerektirdi. Lastiklerin, aracın yoldaki özelliklerini iyileştirirken Porsche 911 GT3 RS'nin ekstrem aerodinamiği ve hafifliği sayesinde bir yarış otomobiline yakın performans sergilemesi bekleniyordu.

Önde 275/35R20, arkada 335/30R21 ebatlı iki yeni Pirelli lastik oldukça zıt görünen bu talepleri karşıladı. P Zero Trofeo RS, pistte yüksek performans elde etmek için tasarlanmış yarı slick bir lastik. P Zero Corsa ise daha yol odaklı bir lastik olarak öne çıkıyor.

Porsche 911 GT3 RS için sunulan P Zero Trofeo RS, Pirelli'nin dünyanın en önemli motor sporları etkinliklerindeki deneyiminden yararlanılarak geliştirilen P Zero Trofeo R'den daha da geniş bir çalışma aralığına sahip. Yeni lastik anında kavrama sağlayan hızlı ısınma kabiliyeti sayesinde sürücülerin ilk turdan itibaren pistte sınırları zorlayabilmesini mümkün kılıyor.

Lastik ayrıca aşınma oranının azaltılması nedeniyle en zor sürüş seanslarında bile strese dayanabiliyor. Bu performans büyük aerodinamik yükler altında bile destek sunan takviyeli iç yapı, sanal simülasyonlarla optimize edilen sırt deseni ve asfalt ralli hamurundan türetilen malzemeler sayesinde sağlanıyor. P Zero Trofeo RS kuru zemindeki performansının yanı sıra ıslak zeminde de güvenli sürüş sunuyor.

- Porsche 911 GT3

Porsche 911 GT3 için sunulan P Zero Trofeo R motor sporları dünyasında doğan teknolojileri ve süreçleri de içeriyor. Porsche'ye özel bu son versiyonda geliştirmenin zirvesine ulaşan ve 911 GT3 RS'e uyarlanan P Zero Trofeo RS için temel oluşturan P Zero Trofeo R lastik, sürekli olarak evrilmeye devam ediyor. 911 GT3 için P Zero Trofeo R ve P Zero Corsa lastikler 255/35R20 ve 315/30R21 ebatlı olarak sunuluyor.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir