Erzincan Çevre

Piknik alanlarının vazgeçilmezi Ekşisu

Yeşilin ve doğal güzelliklerin adresi olan mesire alanları yaz aylarında adeta dolup taşıyor. Okulların tatil olması ve bayram tatili ile birlikte Erzincanlılar ve Erzincan'a gelen yerli yabancı turistlerin tercihi Ekşisu oldu.

Yeşilin ve doğal güzelliklerin adresi olan mesire alanları yaz aylarında adeta dolup taşıyor. Okulların tatil olması ve bayram tatili ile birlikte Erzincanlılar ve Erzincan'a gelen yerli yabancı turistlerin tercihi Ekşisu oldu.

Erzincan - Ekşisu mesire ve piknik alanı bu bayramda da tatilcilerin vazgeçilmezi oldu. Vatandaşların doğayla iç içe, huzurlu vakit geçirebilmeleri için önemli olan mesire alanı Ekşisu, tertemiz ve serin havasıyla da tercih sebebi oluyor.

Erzincan'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle birlikte sıcaktan bunalan vatandaşlar bu bayramda da yine mesire alanlarını hınca hınç doldurdu. Bayram tatilinde Ekşisu'ya yüzlerce araç giriş çıkış yaparken, Erzincanlıların gözdesi bu alanda aileler hem keyifli vakit geçiriyor, hem de gölgenin tadını çıkarıyor. Binlerce kişinin aynı anda ve birbirini rahatsız etmeden piknik yapabildiği Ekşisu'ya ayrıca dışarıdan çok sayıda misafirin geldiği de dikkatlerden kaçmıyor.

Çocuklar doya doya eğleniyor

Ekşisu mesire alanının tadını en çok çocuklar çıkarıyor. Bölgede bulunan yeşil alanların yanı sıra hem büyükler hem de çocuklar için yüzme yerleri de bulunuyor. Hal böyle olunca da Ekşisu hafta sonları çocukların neşeli kahkahalarıyla dolup taşıyor.

Bayram tatilini geçirmek, eğlenmek, gezmek ve hoşça vakit geçirmek için İstanbul'dan geldiğini belirten Hasan Kızıl, "Aslen Erzincanlıyım. Hayat şartları gereği yıllardır İstanbul'da yaşıyorum. Bayram tatilimizi geçirmek için geldiğimiz Erzincan'da buraya mutlaka da uğruyoruz. Ayrıca Ekşisu içme fırsatı buluyoruz. Bu suyun tadına doyamıyorum. Hele bizim gibi metropol şehirlerde yaşayanlar için bunun anlamı anlatılmaz. Çocuklarımız da burada oldukça mutlular ve eğleniyorlar. Bizim için de onlar için de güzel bir değişiklik oluyor." dedi.

Bu bölgeye yapılan yatırımlardan memnunuz

Uzun bir süredir buraya gelmediğini ve yapılan yeni çalışmaları ilk gördüğü anda şaşırdığını söyleyen İbrahim Halil Söyleyici ise "Burada güzel şeyler olmuş. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Her fırsatta Ekşisu'ya geliyorum. Herkese iyi bayramlar diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Erzincan, Yüzme gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir