Spor

Pekin-Paris Klasik Otomobil Rallisi, Türkiye'den geçiyor

ANKARA - 8. Pekin-Paris Klasik Otomobil Rallisi'nin katılımcıları, Türkiye sınırlarına girdi.

ANKARA - 8. Pekin-Paris Klasik Otomobil Rallisi'nin katılımcıları, Türkiye sınırlarına girdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunun (TOSFED) açıklamasına göre, 18 Mayıs'ta Çin'in başkenti Pekin'den başlayan organizasyonda Kazakistan ve Azerbaycan'dan geçen 70 araç, Gürcistan üzerinden Türkiye'ye giriş yaptı.

Sürücüler, sabah Erzurum'dan yola çıkarak Sivas ve Ankara'da birer gece konakladıktan sonra 15 Haziran Cumartesi günü TOSFED Körfez Pisti'nde yarışacak ve 16 Haziran'da İstanbul'da olacak.

Türkiye'nin ardından Yunanistan, San Marino ve İtalya'ya uğrayacak ralli, 23 Haziran'da Fransa'nın başkenti Paris'te sona erecek.

Toplam 14 bin 500 kilometrelik yarışta, Türkiye'den Yaman Besen (1949 model Desoto Coupe) ve Ali Eriç (1973 model Anadol STC) de mücadele ediyor.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir