Ağrı

Patnos'ta Tarih ve Kültür Buluşması

AĞRI-Patnos'ta Tarih ve Kültür Buluşması

Ağrı-Patnos'ta Tarih ve Kültür Buluşması

Patnos'lu fotoğraf sanatçısı Hilal Bayar Ağrı dernek başkanı Nuri Aydemir ve eski çevre ve şehircilik Bakanı Ziyaettin Toker'in de eşlik ettiği proje de gençlere Ağrı ili 7 ilçesini gezdirilip kültürleri öğretiliyor.

Patnos ziyaretinde urartulardan kalma kaleleri ziyaret eden ekip, belediye başkan vekili Abdulmutalip Cangir'i ziyaret ettikten sonra gençlere örnek olması açısından, Patnos'ta kültürel ve sosyal faaliyetlerin kurucusu ve yürütücüsü olan Nadir Bayar'ı andı ve Bayar'ın Patnos'a kazandırdığı değerlerin öğreticiliğini aşılamak amacıyla Nadir Bayar Ortaokulu'nu ziyaret ettiler.

Ardından Eski Bakan Ziyaettin Toker Taşkın köyüne giderek Şeyh Bünyad türbesini ziyaret etti Nadir Bayar'ın kızı olan Hilal Bayar yürüttüğü sosyal belgesel çalışmaların memleketin gençleri üzerinde etkilerine değindi. Çevre il ve ilçeleri de ziyaret edecek olan ekip 7 günlük projeyi böylece tamamlamış olacak.

Programa Patnos Belediye Başkan vekili Abdulmutalip Cangir Ak Parti İlçe Başkanı Çetin Taşdemir ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

Patnos
Patnos
Patnos
Patnos
Patnos
Patnos
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Editör: Cemil Karip Hakkında

Cemil Karip
Cemil Karip, diyadinnet.com'un genel yayın yönetmenidir. Bölgesel olaylar, çevre sorunları, politika ve eğitimle ilgili haberleri derinlemesine inceler ve bu konularda güncel bilgiler sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir