Ağrı Çevre

Patnos'ta su sorununa çözüm

Patnos'ta yıllardır devam eden ve çözüm bekleyen su sorunu çözüldü.

Patnos'ta yıllardır devam eden ve çözüm bekleyen su sorunu çözüldü.

Ağrı - Ağrı'nın Patnos İlçesi Belediye Başkanı Abdulhalik Taşkın, ilçenin uzun yıllardır devam eden su sorununu çözerek önemli bir başarıya imza attı.

Taşkın, yıllardır kullanılmayan ve neredeyse unutulmuş su depolarını onararak halka sağlıklı içme suyu sağlama imkanı sundu. Başkan Taşkın, yaptığı açıklamada, başlattıkları çalışmalarla bu depoları yeniden canlandırıp, vatandaşların hizmetine sunmak için harekete geçtiklerini belirterek, "Boşa akan su kaynaklarının önüne geçmek amacıyla başlattığımız çalışmalar sona erdi. İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz," dedi.

Bakımsızlık nedeniyle düzensiz olan su depolarını incelediklerini ve bakım ve onarım çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Taşkın, ilçedeki su kaynaklarının durumunu tespit etmek ve boşa akan suların kaynağını belirlemek için kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini vurgulayarak, "Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve kesintisiz içme suyu hizmeti sunmak için, boşa akan kaynak suları artık halkın musluklarından akacak," şeklinde konuştu.

Başkan Taşkın, Patnos'un su sorununun çözüldüğünü müjdeleyerek, yaklaşık 300 bin nüfusa yetecek kadar su bulunduğunu kaydetti. Halktan içme suyunun israf edilmemesi ve bahçe sulama gibi amaçlarla kullanılmaması konusunda uyarıda bulunarak, "İçme suyu ile bahçeleri, bostanları sulamayalım. İlçemizin içme suyunu israf etmeyelim. Daha güzel bir Patnos için hep birlikte mücadele edelim. " diye ekledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Belediye, Patnos gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir