Van Güncel

Özalplı çiftçilere sertifikalı tohum desteği

Van'ın Özalp ilçesindeki çiftçilere 407 ton 302 kilogram sertifikalı tohum dağıtıldı.

Van'ın Özalp ilçesindeki çiftçilere 407 ton 302 kilogram sertifikalı tohum dağıtıldı.

VAN - Tarım ve Orman Bakanlığı, Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle "Sertifikalı Tohum Dağıtımı Projesi" çerçevesinde Özalp ilçesindeki çiftçilere yüzde 75 hibeli 407 ton 302 kilogram buğday, arpa, yonca ve korunga dağıtımı yapıldı.

Tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi ve üretim artması amacıyla İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Rahmi Bulut'un katılımıyla çiftçilere tohum dağıtımı yapıldı.

Kaymakam Bulut, Van Valisi Ozan Balcı ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel'e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Mehmet Fatih Çelikel, Özalp, Ozan Balcı, Rahmi Bulut, Tarım ve Orman Bakanlığı, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Valiliği gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir