Ovacık Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de kış turizmi açısından cazibe merkezi haline gelen 1500 rakımlı Ovacık Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Ovacık Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu

TUNCELİ (AA) - 'de kış turizmi açısından cazibe merkezi haline gelen 1500 rakımlı Ovacık Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca 5 yıl önce 5 milyon liralık yatırım projesiyle hayata geçirilen, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce işletilen kayak merkezi, açıldığı günden bu yana hem turistik hem de sportif açıdan kent ekonomisine önemli katkı sağlıyor.

İlçeye bağlı Öveçler köyü mevkisinde yer alan ve kristal kar kalitesiyle yaklaşık 4 ay kayak yapma imkanı sunan merkez, konaklama imkanı ve çocuklar ile yeni başlayan kayakçılar için eğlenceli pisti dolayısıyla rağbet görüyor.

Ziyaretçilerine maviyle beyazın buluştuğu manzara eşliğinde 1500 rakımda kayak yapma imkanı sunan merkez, İstanbul, İzmir, , , Diyarbakır ve başta olmak üzere birçok kentten kayakseverin uğrak yeri haline geldi.

Kar kalınlığının yer yer 2 metreye ulaştığı kayak merkezine hafta sonu tatili için gelen ziyaretçiler, Munzur Dağları'nın eşsiz manzarasına karşı doyasıya kayak ve yapıp, kızakla kaymanın keyfini yaşadı.


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da hasara neden olan selin yaraları sarılıyor

Tarihi Ahmed-i Hani Türbesi'nde "Ayasofya" etkinliği

Milli kayaklı koşucular, olimpiyat kotası için asfaltta ter döküyor

Ağrı'da sağanak nedeniyle bazı evleri ve tarım arazilerini su bastı

Ağrı'da hasara neden olan selin izleri siliniyor

Yorum Ekle