Okul bahçesinde yetiştirip ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyorlar

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde okulun bahçesinde domates ve biber yetiştiren öğretmen ve öğrenciler, elde ettikleri ürünleri ihtiyaç sahibi ailelerle paylaştı.

Okul bahçesinde yetiştirip ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyorlar

BİTLİS - 'in ilçesinde okulun bahçesinde domates ve biber yetiştiren öğretmen ve öğrenciler, elde ettikleri ürünleri ihtiyaç sahibi lerle paylaştı.

Alpaslan Ortaokulunun öğretmen ve öğrencileri başlattıkları "Güçlü Okulum Güçlü Ülkem Projesi" kapsamında okulun önündeki alanın bir kısmına domates ve biber fideleri dikti.

Öğretmenleriyle bahçedeki fidelerin bakımını aksatmayan öğrenciler, hasat döneminde topladıkları ürünleri ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmanın mutluluğunu yaşadı.

Okulu ziyaret eden Kaymakam Erkan İsa Erat, öğrencilerle sohbet edip, bahçeyi inceledi.

Gösterdikleri duyarlı davranıştan dolayı öğrencileri kutlayan Erat, bundan sonra da öğrencilere destek vereceklerini belirtti.

Öğretmenlerden Hüsniye Duran da öğrencilerle bahçeyi kazarak fide ektiklerini, düzenli olarak suladıklarını anlatarak, "Mahsullerimizi aldık. Öğrencilerimizle topladığımız ürünleri mizdeki ihtiyaç sahipleri ve Suriyeli ailelerle paylaştık. Bu etkinlikten çocuklar da çok mutlu oldu. Desteklerinden dolayı okul müdürümüze, öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkür ediyorum." diye konuştu.(AA)

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da izolasyon kurallarına uymayan hastalar hakkında suç duyurusunda bulunulacak

Ağrı'da İŞKUR aracılığıyla temizlik ve güvenlik görevlisi alacak

"Türkiye'nin çatısı" kutup ve çöl iklimini birlikte yaşıyor

ADAL Roket Takımı Ağrı'yı Teknofest'te temsil edecek

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den Vali Varol'a Ziyaret

Yorum Ekle