Öğretmen Emrah Polat, öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiriyor

Ağrı Merkeze bağlı Ziyaret köyünde ki Karaboğa İlkokulunda öğretmenlik yapan Emrah Polat, öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiriyor.

Öğretmen Emrah Polat, öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiriyor

Merkeze bağlı Ziyaret köyünde ki Karaboğa İlkokulunda öğretmenlik yapan Emrah Polat, öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiriyor.

 Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor1

Emrah Polat, öğrencilerini hayal kurmaları konusunda cesaretlendirerek onlara istedikleri her şeyi yapabileceklerine inandırıyor. Hayallerini kağıda çizen öğrencilerin hayalleri, gerçekleşebileceğine inanmaları için öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor.

Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor2

Karaboğa İlkokulu öğrencilerinden biri olan Azra Budak’ın hayali olan sıra gecesi, öğretmeni tarafından düzenlenen etkinlikle gerçeğe dönüştürüldü.

Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor3

Daha önce hiç çiğköfte yemeyen ve çiğköfte yapılışını merak eden minik Azra için öğretmeni ve köy halkı seferber oldu. Köy halkının da desteğiyle evlerden getirilen malzemelerle hazırlanan sınıfta, çiğköfte yoğrularak çocuklara dağıtıldı. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü de katıldı.

Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor4

Budak, yaşadığı heyecanı şu sözlerle ifade etti:

“Çok mutluyum. Hayallerim gerçekleşti. Öğretmenimle birlikte çiğköfte yedik. İl Milli Eğitim Müdürü’ne teşekkür ederim.”

İnsanın hayali hayatıdır

Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor6

Öğrencilerini daha cesur hayaller kurmaya yönlendirmek amacıyla başladığı projesini anlatan Emrah Polat, “İnsanın hayali hayatıdır diye bir söz vardır. Bu sözden yola çıkarak öğrencilerimi sürekli daha cesur hayaller kurmaya yönlendirmek amacıyla bu projeye başladım. Bu projemin amacı çocukların hayal kurdukları şeyin gerçekleşebileceğini görmelerini sağlamaktı. Bu şekilde hem milletimiz hem de vatanımız için yararlı bireyler yetişecektir. Çocuklar da hayal kurarken hayallerini sınırlandırmayacaktır. Öğrencimin de hayalinin gerçekleştiğini görünce kendimi çok mutlu hissettim. Şu anda dünyadaki en mutlu insanlardan biri benim” ifadelerini kullandı.

Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor7

Biz köy okullarımızı çok önemsiyoruz

Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor5

Azra Budak’ın heyecanına ortak olmak için Karaboğa İlkokuluna gelen ve birlikte çiğköfte yoğuran İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Azra kızımız bizim öğrencilerimizden bir tanesi. Onun bir hayali varmış. Daha önce hiç çiğköfte yememiş, yapılırken görmemiş. Öğretmenimiz de sağ olsun bu hayali gerçekleştirmek istemiş. Gördüm ki burada öğretmenimiz sadece öğrencileriyle değil köylülerle de çok güzel bir bağ kurmuş. Köylülerimiz de bugün öğretmenimiz davet etti diye buraya gelmişler. Bizim için çok büyük bir mutluluk bu. Yine bugün Azra kızımızın o heyecanına ortak olduk. Onunla beraber hem çiğköfte yaptık hem yedik. Burada güzel bir örnek var. Biz köy okullarımızı çok önemsiyoruz. Başarının sırrının da buradan geçtiğini düşünüyoruz. O yüzden burada yapılan çalışmaya ben özellikle katılmak istedim" açıklamalarında bulundu. (İHA)

Hayalleri öğretmenlerinin ellerinde hayat buluyor8


Editörün Seçtikleri

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Ağrı'daki Yazıcı Sulama Derivasyon Tüneli inşaatında sona doğru

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

1 Yorum

hüzün

hüzün

3 ay önce

Emrah öğretmenimizi tebrik ediyoruz. bir çocuğun hayalini gerçekleştirdiği için ....
bir hayal gerçekleştiği ve gündeme foto çektiren il milli eğitim müdürü'de orada güzel ...
hayalleri kırılan çocukların yanına niye hiç gitmiyor ve foto çektirmiyor .beni ilgilendirmez öğretmenin takdiridir . kırılan HAYAL, UMUT VE en önemlisi'de O okulla gitmeme . bir gün seninde hayallerin kırılır . her makam sadece ALAH a daimi dir.

Yorum Ekle