OEDAŞ çalışanları Serebral Palsi farkındalığı için 128,6 milyon adım attı

Ekonomi
OEDAŞ çalışanları Serebral Palsi farkındalığı için 128,6 milyon adım attı

ANKARA - Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ) çalışanları, serebral palsili çocuklar için toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlayan "Steptember" etkinliğinde eylül ayı boyunca 128,6 milyon adım attı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, OEDAŞ en çok adım atan kurumlar sıralamasında birinci oldu.

OEDAŞ, toplam 5 ülkede eş zamanlı olarak yürütülen ve Serebral Palsi hastalığına sahip çocuklar için toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlayan "Steptember" etkinliğine destek sağladı. Proje kapsamında OEDAŞ çalışanlarının gönüllü katılımı sonucu eylülde 128,6 milyon adım atıldı.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik sayesinde, sosyal hayatta ve iş çevrelerinde hastalığa daha fazla dikkat çekilmesi hedeflendi.

Serebral palsili çocuklar için bağış toplanmasına aracı olan gönüllüler, çocukların uygun rehabilitasyon ve destek programları ile toplumsal yaşama adapte olmalarına destek oluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, "Etkinliğe destek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Toplum ve dünya yararına katkı vermeyi amaçlayan proje ve işlere önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Kaynak: AA

ETİKET: OEDAŞ, serebral palsi.

Yorum Ekle