Muş'ta yol açma ve iyileştirme çalışmaları
Muş Güncel

Muş'ta yol açma ve iyileştirme çalışmaları

MUŞ - Muş Belediyesi, değişik mahallelerde yol açma ve iyileştirme çalışmaları başlattı.


Belediye Başkanı Feyat Asya, gazetecilere yaptığı açıklamada, ana ve ara yollardaki tahribatların onarılmasının yanı sıra birçok mahallede yolları yenilediklerini söyledi.


Yerleşim alanlarında yeni yolları açmak için çalışmaları kararlılıkla sürdürdüklerini belirten Asya, şunları aktardı:


"Geçtiğimiz yıllardan beri Yeni mahalle 1. mıntıka bölgesinde imar planına göre yeni yollar açmaya devam ediyoruz. Vatandaşların yeni yeni yerleşim alanı olarak kullandığı bölgede birçok yolu açtık. Bunlarla beraber kent merkezinde imar planına göre yol olup da ulaşıma açılmamış yolları da açarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Başlattığımız çalışmalarla birçok mahallemize modern yollar kazandırırken çarpık yapılaşmanın da önüne geçmiş oluyoruz. Yıllar önce kent merkezinde yapılan ve kötü bir görüntü sergileyen çarpık yapılar malumunuzdur. Bunların kamulaştırılarak düzenlenmesi ciddi bir bütçe ister. Biz de yıllar sonra vatandaşlarımızın aynı sorunu yaşamamaları için şimdiden önlem almaya çalışıyoruz."


Kent sakinlerinin yoğun olarak kullanmadığı bölgelerde gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını bildiren Asya, "Bu bölgelerde yaşanacak olası bir yoğunlukta yapılaşmaların düzenli olmasını sağlamış olacağız. Mahalle statüsüne aldığımız Güzeltepe ve Bağlar gibi yeni bölgelerde bu çalışmalarımızı başlatacağız. Ayrıca bu yıl yeni mahallelerimizin de yollarını yenilemek üzere planlamalarımız olacak." şeklinde konuştu.Kaynak:AA


Muş
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Belediye, Feyat Asya, Muş, Muş Belediyesi ve Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir