Muş Spor

Muş'ta Yaz ve Engelsiz Spor Okulları'nın açılışı yapıldı

Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğü "Yaza Hareketli Giriyoruz" mottosuyla düzenlediği 'Yaz ve Engelsiz Spor Okulları'nın açılışı coşkulu bir törenle gerçekleştirildi.

Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğü "Yaza Hareketli Giriyoruz" mottosuyla düzenlediği 'Yaz ve Engelsiz Spor Okulları'nın açılışı coşkulu bir törenle gerçekleştirildi.

Muş - Tören, Muş Spor Salonu'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kentte 18 branşta 65 antrenörün eşliğinde 8-15 yaş arasındaki çocuklar, spor okulunda eğitimi alacak. Muş merkez ve ilçelerinde binlerce genç, ücretsiz olarak yaz tatili boyunca spor yaparak eğlenceli vakit geçirecek.

Muş Vali Vekili Cihat Abukan, 81 ilde spor konusunda ön sıralarda olduklarını söyleyerek, "Spor okullarından haberi olmayan ailelere söyleyin, çocuklarını spor okullarına göndersinler. Tabi ki her gencimiz bir milli sporcu olacak değil. Bu gençler gelecekte bizlerin yerinde olacak. Öğretmen olacak, savcı olacak, doktor olacak, kaymakam olacak, vali olacak ama mutlaka bir spor dalında kendilerini geliştirsinler. Hangi kurumda olursa olsunlar bu spora değer katacaklar. Bu genç kardeşlerimize başarılar diliyorum, kıymetli hocalarla da çalışmalarında başarılar diliyorum. İnşallah bu yazı verimli bir şekilde geçirip binlerce çocuğumuza ulaşıp bir spor aktivitesi yaptırırız" dedi.

Muş'ta 18 branşta 65 antrenörün gençlere yaz boyunca spor yaptıracağını ifade eden Muş Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Arif Taşdemir ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl spor okullarının 81 ilde açıldığını ifade ederek, "Buradaki amacımız gençlerimizde spor kültürü oluşturmak, zararlı alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmak ve spor kulüplerimize sporcu kaynağını sağlamaktır. Burada eğitim alacak olan gençlerimiz yaz mevsimini dolu dolu geçirecek, spor kültürüyle tanışmış olacak. 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi kapsamında ise gençlerimize yaz boyunca yüzmeyi öğreteceğiz. 5 ilçemizde spor salonlarımız, yüzme havuzlarımız, sentetik sahalarımız, halı sahalarımız, basketbol ve voleybol sahalarımız, tenis kortlarımız mevcuttur. Burada tüm antrenörlerimizle beraber sadece Muş ilimizde değil, ilçelerimizde de biz gençlerimize sporu öğreteceğiz ve spor branşlarını tanıtıp gençlerimizi hazır hale getireceğiz" şeklinde konuştu.

"Gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak kalması için tüm antrenörlerimiz, bütün tesislerimizi aktif olarak kullanacak ve tesislerimiz haftanın 7 günü boyunca bütün sporcularımıza açık olacaktır" diyen Taşdemir, şöyle devam etti:

"5-15 yaş aralığında olan tüm gençlerimizi e-devlet üzerinden başvurmaları halinde biz bunları kurslarımıza alacağız, profesyonel bir şekilde antrenörlerimiz tarafından kendilerine eğitim verecektir. Futbol karate, muay-thai, badminton, masa tenisi, güreş, tekvando, jimnastik, basketbol, voleybol ve futbol gibi birçok branşı inşallah yaz boyunca eğitimini vereceğiz ve gençlerimiz bundan istifade edecek."

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Spor haberleri de dahil olmak üzere, Badminton, Basketbol, Doktor, e-Devlet, Futbol, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Güreş, İstiklal Marşı, Mehmet Arif Taşdemir, Muş, Spor, Voleybol, Yüzme gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir