Muş Güncel

Muş'ta yaralı gökkuzgunu tedaviye alındı

MUŞ - Muş'ta yaralı bulunan gökkuzgunu, tedavi altına alındı.

MUŞ - Muş'ta yaralı bulunan gökkuzgunu, tedavi altına alındı.

Kepenek köyünde yaşayan Onur Cem Algan, yol kenarında bir kuşun uçamadığını fark etti.

Kanadı kırık gökkuzgununu bir süre evinde besleyen Algan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Muş Şubesi ekiplerine haber verdi.

Ekiplerce koruma altına alınan kuş, tedavisinin ardından doğal yaşam ortamına bırakılacak.

Herkesin yaban hayatının korunması konusunda duyarlı olması gerektiğini belirten Algan, "Doğamıza, hayvanlarımıza sahip çıkalım. Kuş uçamıyordu. Eve götürüp besledim. İnternetten araştırma yaptım ve ona göre yiyecek verdim. Sonra da ekiplere teslim ettim." dedi.

Muş
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Muş gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir