Muş Güncel

Muş'ta üreticiler çilek hasadına başladı

MUŞ - Muş'ta üreticiler, ekim yaptıkları alanda çilek hasadına başladı.

MUŞ - Muş'ta üreticiler, ekim yaptıkları alanda çilek hasadına başladı.

Merkeze bağlı Kepenek köyünde yaşayan Murat Özkan, ilkbaharda 15 dönümlük tarlasına 100 bin çilek fidesi ekti.

Yılın ilk hasadına başlayan Özkan, bu yıl 30 ton çilek elde etmeyi hedeflediğini belirtti.

Fideleri Manisa'dan getirdiğini söyleyen Özkan, çileğin iyi gelir getirdiğini bu nedenle ekimini yaptığını söyledi.

Daha önce yonca ektiği araziyi çilek tarlasına dönüştürdüğünü anlatan Özkan, "İki yıldır çilek üretiyorum. 8 ay boyunca mahsul elde ediyoruz. Ayda 5 ton dolayında hasat yapıyoruz. Çilekleri pazarlamacılara ve sebze-meyve komisyoncularına veriyoruz. Bazen vatandaşlar gelip toptan fiyatına alıyor. Tarlamızda günlük 25 kişi çalışıyor." diye konuştu.

MUŞ - Üreticiler çilek hasadına başladı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Muş gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir