Muş Güncel

Muş'ta sıcak havanın zarar verdiği asfalt yollarda kumlama çalışması yapıldı

MUŞ - Muş İl Özel İdaresi ekipleri, sıcak havanın zarar verdiği asfalt yollarda kumlama çalışması yaptı.

MUŞ - Muş İl Özel İdaresi ekipleri, sıcak havanın zarar verdiği asfalt yollarda kumlama çalışması yaptı.

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, sıcak havanın etkisiyle yollarda oluşan hasarı gidermek amacıyla merkeze bağlı Derecek köy yolunda çalışma başlattı.

Ekipler, sıcak hava nedeniyle asfaltın erimesini önlemek ve trafik güvenliğini sağlamak için söz konusu yola kum döktü.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Şehmus Yentür, yaptığı açıklamada, etkili olan sıcakların köy yollarındaki asfaltın erimesine neden olduğunu söyledi.

Bu durumun hem sürücüler hem de yayalar için tehlike oluşturduğunu belirten Yentür, "Ekiplerimizle harekete geçtik ve yaklaşık 30 kilometrelik bölümde kumlama çalışması başlattık. Amacımız, yolları güvenli hale getirerek, vatandaşlarımızın ulaşımda sıkıntı yaşamasını önlemektir." dedi.

Muş
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Kilometre, Muş, Muş İl Özel İdaresi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir