Muş Çevre

Muş'ta etkili olan sıcaklar asfaltı eritti

Muş'ta yaz mevsiminin kavurucu sıcakları nedeniyle eriyen asfalt yollarda il özel idaresi ekipleri kumlama çalışması başlattı.

Muş'ta yaz mevsiminin kavurucu sıcakları nedeniyle eriyen asfalt yollarda il özel idaresi ekipleri kumlama çalışması başlattı.

MUŞ - Muş İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan yol onarım ekipleri, sıcak hava dalgasının etkisiyle yollarda oluşan hasarı gidermek amacıyla yaklaşık 30 kilometrelik bir alanda kumlama çalışması yaptı. Ekipler, yaptıkları çalışmalarla sıcaklıkların asfaltı daha fazla eritmesini engelleyerek yolların kullanımını güvenli hale getiriyor.

Derecik ve Ilıca köy yollarında yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan İl Özel İdare Genel Sekreteri Şehmus Yentür, etkili olan sıcakların köy yollarındaki asfaltın erimesine neden olduğunu belirterek, "Son günlerde artan sıcaklıklar nedeniyle asfalt yollarda ciddi erimeler meydana geldi. Bu durum hem sürücüler hem de yayalar için büyük tehlike arz ediyor. Ekiplerimizle birlikte hızlı bir şekilde harekete geçtik ve yaklaşık 30 kilometrelik bir alanda kumlama çalışması başlattık. Amacımız, yolların yüzeyini kaymaz hale getirerek trafik güvenliğini sağlamak ve vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmektir. Bu tür çalışmalarla ileride yaşanabilecek benzer sorunların da önüne geçmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Derecik, Kilometre, Muş, Muş İl Özel İdaresi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir