Muş Ekonomi

Muş'ta canlı hayvan pazarında kurban hareketliliği arttı

Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden olan Muş'ta, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında hareketlilik arttı.

Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden olan Muş'ta, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında hareketlilik arttı.

Muş - Kurban Bayramı'na bir gün kala Muş'taki hayvan pazarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Kentte geçimlerini hayvancılıkla sağlayan besiciler, sabahın erken saatlerinden itibaren özenle yetiştirdikleri kurbanlıklarını pazara getirmeye başladı. Hayvanlarını satabilmek için adeta birbiri ile yarışan besiciler, alıcılarla sıkı pazarlıklar yapıyor. Muş'un çeşitli köylerinden gelen besiciler, yıl boyunca büyük emek harcayarak besledikleri hayvanlarını en iyi fiyatlarla satmayı hedeflerken, alıcılar ise fiyatların yüksek olmasından şikâyetçi. Kurbanlık almak için pazara gelen vatandaşlar, fiyatların geçen yıla göre arttığını belirtiyor. Satıcılar, hayvanlarının değerini alabilmek için direnç gösterirken, alıcıları ise bütçelerine uygun kurbanlık bulma telaşı sardı. Pazarda her iki tarafın da memnun olacağı bir orta yolu ise aracılar buluyor.

Hayvanlarını kurban pazarına getiren besicilerden Yusuf Bakır, satışlardan memnun olmadıklarını belirterek, "Kurban satışlarımız iki gündür başladı. Hayvanlarımızı hayvan pazarına getirdik burada satıyoruz. Satışlarımız şuan normal gidiyor. Bu gün 4 adet hayvan sattım. Pazara gelen çok kişi var ama hayvan alan çok az kişi var. Fiyatlar yüksek olduğu için piyasa biraz durgun. Fiyatları uygun olduğu için zayıf koyun alıyorlar genelde. Burada satamadığımız hayvanları kasaplara vereceğiz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Ekonomi haberleri de dahil olmak üzere, Kurban Bayramı, Kurbanlık, Muş, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir