Muş Çevre

Muş'ta 210 köy yolu ve köy meydanı parke taşıyla döşeniyor

Muş İl Özel İdaresi tarafından 2022 yatırım programına alınan 210 köy yolu ve köy içi, kilitli parke taşı çalışmalarıyla tozlu yollardan arındırılıyor.

Muş İl Özel İdaresi tarafından 2022 yatırım programına alınan 210 köy yolu ve köy içi, kilitli parke taşı çalışmalarıyla tozlu yollardan arındırılıyor.

Muş - İl Özel İdaresince yatırım programına alınan 210 köy yolunda 263 bin metrekare kilitli parke taşı çalışması yapılıyor. Köy yollarında yapılacak bakım, onarım, kilitli parke taşı ve sıcak asfalt için 64 milyon lira bütçe ayrıldı. Yol yapım çalışmaları devam eden Muratgören, Boyuncuk, Aşağısızma, Yukarısızma ve Çiçekli grup köy yolundaki kilitli parke taşı çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Mühendislerle birlikte zemin kontrolü yapan Yentür, çalışanlara işlerinde kolaylık diledi. Kent genelinde İl Özel İdaresine ait yol yapım ve bakım çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Yentür, "Bu yıl il içerisindeki 368 köyümüzün 210 köyünde, köy içi ve köy yolu yapımında kilitli parke taşını döşemekte ekipmanlarımız, araçlarımız, arkadaşlarımız çalışmalarını devam ettirmektedirler. Şu anda bulunduğumuz bölge Muratgören, Boyuncuk, Aşağısızma, Yukarısızma ve Çiçekli grup köy yolu. Bu yolumuzun 4 kilometrelik kısmı daha önceden statik kaplamaydı. Defaatle yapmamıza rağmen yolda segregasyonlar olup vatandaşın seyrüseferini zorlaştırıyordu. Bu yolun daha iyi hale gelmesi için özellikle alt kısmına temel malzeme dökerek 28 bin metrekare kilitli parke taşıyla bu yolu kaplamayı düşünüyoruz. Buradan geçecek olan vatandaşlarımız rahat bir şekilde seyahat etme imkanı bulmuş olacak. Burada bütçeyi bize planlayan devlet büyüklerimize, meclisimize, emek veren çalışma arkadaşlarımıza, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekibi çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Kilometre, Muş, Muş İl Özel İdaresi, Şeyhmus Yentür gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir