Muş Güncel

Muş Sağlık Müdürü Kabak, sağlık hizmetlerini değerlendirdi

MUŞ - Muş Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mehmet Kabak, geçen yıl kentte yürütülen sağlık hizmetlerini değerlendirdi.

Muş - Muş Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mehmet Kabak, geçen yıl kentte yürütülen sağlık hizmetlerini değerlendirdi.

Kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Kabak, sağlık alanında en iyi hizmeti vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Çevre illere yapılan hasta sevkini en düşük seviyeye indirmeye gayret ettiklerini ifade eden Kabak, şöyle konuştu:

"Sağlık alanındaki tüm birimleri iyileştirmeye yönelik adımlar attık. Sağlık alanındaki tüm kurumları inceledik. Sağlık Bakanlığı'mızın desteğiyle Muş Devlet Hastanesi'ne önemli doktor atamaları yapıldı. 2024'te Muş'a bakanlık desteğiyle çok sayıda ambulans kazandırmak istiyoruz. 500 yataklı Muş Devlet Hastanesi ek binasın yapımı için ilgililerle görüştük ve 2025 yılında bitirilmesi noktasında hedef koyduk. Sağlıkta hedef ve iş bitmez. Amacımız herkesin sağlıklı bir hizmet almasıdır."

Sağlıkta ulaşılabilirlik oranını yükseltmek istediklerini dile getiren Kabak, şunları kaydetti:

"Bir hastayı il dışına sevk ettiğinizde o ailenin tamamı il dışına gidiyor. Bir kişiyi değil tüm aileyi sevk etmiş oluyorsunuz. Böylelikle halkımız çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Halkımızın il dışında değil de Muş'ta tedavi olması, en büyük isteğimdir. Muş Devlet Hastanesi'nde bütün imkanlarımızı en üst seviyede zorlamak istiyoruz."

Muş Sağlık Müdürü Kabak, sağlık hizmetlerini değerlendirdi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Doktor, Muş, Muş Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir