Muş Milli Eğitim Müdürü Kıvanç, TEKNOFEST'te dereceye giren öğrenciyi ödüllendirdi

Muş
Muş Milli Eğitim Müdürü Kıvanç, TEKNOFEST'te dereceye giren öğrenciyi ödüllendirdi

MUŞ - Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, "Engelsiz Yumuşak Duyu Park" projesiyle katıldığı TEKNOFEST'te Türkiye üçüncülüğü elde eden Muhammed Rohat Okcu'yu ödüllendirdi.

Kıvanç, Özel Final Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Okcu ile projenin danışmanlığını yapan Robotik Düşler Atölyesi'nde görevli öğretmenler Salih Kan ile Kübra Işıkyıldız'ı tebrik etti.

Okcu'yu ödüllendiren Kıvanç, süreci başından sonuna kadar takip ettiğini, projenin de hayata geçirilmesi için gerekli desteği vereceğini söyledi.

TEKNOFEST'te başarılı olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Okçu ise projesinin hayata geçmesini çok istediğini ve yetkililerin desteğini beklediğini belirtti.

Projenin görme engelli çocukların ailelerinden bağımsız parklarda özgürce oynayabilecekleri şekilde tasarlandığını anlatan Okcu, "Parkın girişindeki asistan robot aracılığıyla parkın genel tanıtımı yapılarak çocuklara dağıtılan akıllı bastonla engellere çarpmadan hareket edebilmeleri sağlanmıştır. Parkta bulunan hissedilebilir yüzeyler ve sensörler sayesinde sesli yönlendirmelerle oyun alanlarında kimsenin yardımı olmadan tek başlarına ve güvenle dolaşarak kendilerini daha özgüvenli ve mutlu hissetmeleri düşünülmüştür." diye konuştu. Kaynak: AA

Muş Milli Eğitim Müdürü Kıvanç, TEKNOFEST'te dereceye giren öğrenciyi ödüllendirdi1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Engelsiz Yumuşak Duyu Park projesi, Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, Ödül, TEKNOFEST.

Yorum Ekle