Murtaza Ersöz

En son Murtaza Ersöz haberleri anında burada. Son dakika Murtaza Ersöz haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Murtaza Ersöz
Murtaza Ersöz

Taşlıçay Kaymakamı Murtaza Ersöz kimdir? Mardin doğumlu olup 10.03.1987 tarihinde Mardin'de doğdu. İlk ve ortaöğretimini Mardin’de tamamlayan Ersöz, lisans eğitimini 2009 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini de 2011 yılında aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Ana Bilim dalında tamamladı.

2010 yılından itibaren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hukuk Müşavirliğinde görev yapan Kaymakamımız 2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Murtaza Ersöz Kahramanmaraş'ta Valilik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla;

  • Çorum İli Sungurlu İlçesi ve Trabzon İli Akçaabat İlçesinde Refiklik stajını,
  • Mersin ve İstanbul İllerinde ise Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı.

Karabük'ün Eflani ve Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev alan Enbös, 4 ay süre ile İngiltere'nin Portsmouth şehri ''LSI Portsmouth - English Language Scholl'' da dil eğitimi gördü.

103. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayan Murtaza Ersöz, Gaziantep / Yavuzeli , Malatya / Doğanşehir Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 07.08.2019 tarihli ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile 02.09.2019 tarihinde Taşlıçay Kaymakamı olarak göreve başladı.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?