Ağrı Çevre

Murat Nehri'nin bereketli suyu vatandaşın geçim kaynağı oldu

Ağrı'da vatandaşlar, Murat Nehri'nde avladıkları balıkları şehir merkezinde satarak, ek gelir elde ediyor.

Ağrı'da vatandaşlar, Murat Nehri'nde avladıkları balıkları şehir merkezinde satarak, ek gelir elde ediyor.

Ağrı - Ağrı Murat Nehri'nde, balıkçılığa hobi olarak başlayan ve daha sonra alternatif geçim kaynağı olarak kullanan vatandaşlar, attıkları ağlarla nehirde balık avladı.

Yılın büyük bir bölümünde Murat Nehri'nden balık avlayarak para kazanmaya çalışan vatandaşlar, tuttukları balıkları satarak gelir elde ediyor.

Yıllardır nehirde balık avladığını söyleyen Yılmaz Acar, "Yıllardır balık yakalıyorum, daha önce hobi olarak başladım, şimdi ise para kazanmak için satıyorum, aileye yardımcı olmak için, bugün hemen hemen 7-8 kilo balık yakaladım. Kilosu 50 TL'ye geliyor. İşte onunla evin masraflarını karşılıyorum, mutfak masraflarına katkıda bulunuyorum. Havalar sıcak olunca arkadaşlarla geliyoruz. Her birimiz 7-8 kilo balık yakalıyoruz, satıyoruz, kendi evimize de götürüyoruz" ifadelerine yer verdi.

Murat Nehri
Murat Nehri
Murat Nehri
Murat Nehri
Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir