Murat Karaloğlu

Murat Karaloğlu haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Murat Karaloğlu'nun en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Murat Karaloğlu

Aşkale Kaymakamı Murat Karaloğlu kimdir? Rizeli olup 1986 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğdu. İlköğretim eğitimini Kaptanpaşa İzzet Akçal İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Kaymakam Karaloğlu lise eğitimini ise Çayeli Vakıfbank Lisesinde tamamladı. Murat Karaloğlu Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ve Çift Anadal Kapsamında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirdi.

Tümünü Göster

Memuriyet hayatına Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 2015 yılında 103.Dönem Rize Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Murat Karaloğlu sırasıyla Rize Pazar ve Bursa Kestel ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamladı. Ayrıca Bursa Büyükorhan ilçesinde de kaymakam vekilliği stajını tamamladı. Aynı zamanda İngiltere Leicester Üniversitesinde 3,5 aylık dil eğitimi aldı.

Kaymakamlık kursunun ardından Denizli/Çardak kaymakamı olarak görevlendirilmiştir. Murat Karaloğlu yaklaşık 1,5 yıl Çardak Kaymakamı ve Çardak Havaalanı Mülki İdare Amirliği görevini yürüttü. Daha sonra 31.08.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama kararıyla Kırşehir/Akçakent Kaymakamı olarak atanmıştır. Son olarak 13.07.2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Atama kararıyla Erzurum/Aşkale Kaymakamı olarak atandı. Kaymakam Karaloğlu Gelir Uzmanı Gamze Karaloğlu ile evli olup Mahir Karaloğlu adında bir erkek çocuk babasıdır.