Van Güncel

Milli judocular Balkan şampiyonasından madalyayla döndüler

Van Büyükşehir Belediyesporun milli judocuları Hira İşnas, Romanya'da yapılan Judo Minikler Balkan Şampiyonasında 28 kiloda 2. olurken, Ammar Kiyağ ise 30 kilogramda 7'nci oldu.

Van Büyükşehir Belediyesporun milli judocuları Hira İşnas, Romanya'da yapılan Judo Minikler Balkan Şampiyonasında 28 kiloda 2. olurken, Ammar Kiyağ ise 30 kilogramda 7'nci oldu.

Van: Van Büyükşehir Belediyespor bünyesinde yer alan judo takımında kulüp antrenörü Rakip Aslan sorumluluğunda mücadele ederek milli takımlara seçilen Hira İşnas (11) ve Ammar Kiyağ (12) başarıları ile göz dolduruyor. Federasyon tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan Türkiye Judo Şampiyonasında rakiplerini mağlup ederek Judo Minikler Milli Takımına girmeye hak kazanan İşnaz ve Kiyağ, 17-18 Haziran tarihlerinde Romanya'nın Sibiu kentinde düzenlenen Balkan Judo Şampiyonasından da madalyayla döndü.

28 kilogramda ter döken İşnas, şampiyonada gümüş madalyonun sahibi olurken, bir diğer Vanlı sporcu Ammar Kiyağ ise 30 kilogramda Balkan yedincisi oldu. Minik sporcuların uluslararası arenada önce Türkiye'yi daha sonra ise Van'ı başarı ile temsil etmelerinin kendilerini oldukça gururlandırdığını ifade eden Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Fatih Sevinç, Vanlı sporcuların her alanda yer almaları için gayret sarf edeceklerini vurguladı. Başkan Sevinç, "Kulübümüz sporcularının dünyanın dört bir yanından gelen sporcularla aynı minderde yer almaları bizleri oldukça mutlu ediyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Mehmet Fatih Çelikel'e sporun ve sporcunun yanında oldukları için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu başarıların katlanarak devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Balkan şampiyonasında ay yıldızlı bayrağımızı gururla temsil eden Hira ve Ammar'ı tebrik ediyor, hayat boyu başarılar diliyoruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Mehmet Fatih Çelikel, Ozan Balcı, Spor, Türkiye, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir