Van Güncel

Milletvekili Türkmenoğlu, Çubuklu Barajı'nın yapılacağı alanda incelemede bulundu

VAN - AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Çaldıran ilçesinde Çubuklu Barajı'nın yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Van: AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Çaldıran ilçesinde Çubuklu Barajı'nın yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

İlçenin Çubuklu Mahallesi'nde yapılması planlanan ve 30 milyon metreküp su depolayacak baraj, 11 mahalleyi kapsayacak.

Barajın yapılacağı bölgede incelemelerde bulunan AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Türkmenoğlu, baraj yapımına kısa sürede başlayacaklarını belirterek, "Her zaman halkımızın yanındayız. Devasa bir projenin yürürlüğe girdiğini görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanımıza, bürokratlarımıza ve DSİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum." dedi.

Şahna ise barajın inşaatına başlayacaklarını bildirerek, "Yüklenici firmamız belli oldu. Projemizin maliyeti 800 milyon liradır. Barajın rezerve alanında kalacak yerler için kamulaştırma sürecimiz de eş zamanlı yürütülecektir. İkinci etabımızda ise sulama ile ilgili süreç ve maliyeti yaklaşık 2,5 milyar liradır. Barajın ülkemize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim." diye konuştu.

Milletvekili Türkmenoğlu, Çubuklu Barajı
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Ayhan Şahna, Çaldıran, Devlet Su İşleri, Kayhan Türkmenoğlu, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir