Ekonomi

MediaMarkt Türkiye'de üst düzey atama

İSTANBUL - MediaMarkt Türkiye'nin üst yönetimine iki yeni atama gerçekleştirildi.

İSTANBUL - MediaMarkt Türkiye'nin üst yönetimine iki yeni atama gerçekleştirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mete Uslukılınç Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CCO) olarak atandı. Tolga Balta ise 15 Temmuz itibarıyla Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) olarak MediaMarkt Türkiye bünyesine katılacak.

Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Mete Uslukılınç, Eylül 2018'den Ocak 2024'e kadar Dyson Türkiye'de Genel Müdür olarak görev yaptı. Uslukılınç daha önce GfK Türkiye, Philips Türkiye ve Philips B.V. Hollanda gibi şirketlerde yönetici pozisyonlarında çalıştı.

Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Tolga Balta, Adidas Grubu'nda Avrupa Gelişen Pazarlar CFO'su, PepsiCo'da Avrupa IT Organizasyonu CFO'su, Avrupa Tedarik Zinciri İçecekleri CFO'su ve Doğu Avrupa Operasyon Planlama Direktörü gibi çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Balta son olarak Reckitt Türkiye ve Orta Asya Bölgesi CFO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi görevini üstlendi.

Balta, yıl sonunda emekliye ayrılacak olan mevcut Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Spyros Xenos ile bir süre birlikte çalışacak.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir