Ekonomi

Masterpass Teknoloji Hizmetleri AŞ kuruldu

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal:
- "40 milyon Masterpass kullanıcısının hayatını daha da kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz"

İSTANBUL - Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dijital ödeme çözümü Masterpass, büyüme yolculuğuna "Masterpass Teknoloji Hizmetleri AŞ" çatısı altında devam edecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki dijital ödeme teknolojilerini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla kurulan Masterpass Teknoloji Hizmetleri AŞ, birçok yenilikçi hizmeti kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Masterpass, 2024 itibarıyla 40 milyon kayıtlı tekil kullanıcı, 75 milyon kayıtlı kart adedi ve 4 binden fazla üye işyerine ulaştı. E-ticarette her 3 ödemeden biri Masterpass üzerinden yapılıyor.

Masterpass, Mastercard tarafından geliştirilen ve kullanıcılarına güvenli, hızlı ve kolay dijital ödeme çözümleri sunan platform olarak hizmet veriyor. Kart saklama teknolojisiyle alışverişlerde güvenli ve hızlı ödeme imkanı sağlarken, aynı zamanda kullanıcıların kart bilgilerini tek bir yerde toplamasına olanak tanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, Mastercard olarak, kullanıcılarının günlük yaşamlarını kolaylaştıracak yenilikçi ödeme çözümleri sunmaya ve e-ticaret ödemelerinde öncülülük etmeyi sürdürmeye kararlı olduklarını belirtti.

Gürdal, "Mastercard için bir inovasyon merkezi olarak konumlanan Türkiye'ye yaptığımız yatırımlar, ülkemizin potansiyeline olan inancımızı ve paydaşlarımıza uzun vadeli taahhüdümüzü simgeliyor. Bugün Türkiye'deki toplam e-ticaret işlemlerinin üçte birini kapsayan Masterpass'in bu denli yaygınlaşmasının arkasında, en güvenli, en hızlı ve en pürüzsüz ödeme deneyimini sağlaması yatıyor. 40 milyon Masterpass kullanıcısının hayatını daha da kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Masterpass, çok yakında Kazakistan'a açılacak

Mastercard EEMEA Masterpass Ürün Lideri ve Masterpass Teknoloji Hizmetleri AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Perköz de yeni şirket oluşumlarıyla birlikte Masterpass'ın her zamankinden hızlı büyümeye ve yeni özellikler sunmaya devam edeceğini kaydetti.

Perköz, "Ülkemiz, Mastercard Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en büyük e-ticaret pazarı konumunda. Masterpass'in yerini sadece Türkiye'de sağlamlaştırmakla kalmayacak, ülkemizin finansal merkez olma vizyonuna somut ve anlamlı bir katkı olarak teknolojimizi bölgemizdeki diğer ülkelere ihraç etmeye devam edeceğiz. Halihazırda Azerbaycan'da devreye aldığımız Masterpass, çok yakında Kazakistan'a açılacak. Devam eden dönemde ise bölgemizin tamamını kapsamayı hedefliyoruz." açıklamasında bulundu.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir