Muş Güncel

Malazgirt'teki çocuklara ayakkabı ve oyuncak hediye ettiler

MUŞ - Tüm Çocukların Derneği, Muş'un Malazgirt ilçesinde 300 öğrenciye oyuncak ve ayakkabı hediye etti.

Muş - Tüm Çocukların Derneği, Muş'un Malazgirt ilçesinde 300 öğrenciye oyuncak ve ayakkabı hediye etti.

Dernek Başkanı olan sınıf öğretmeni Yusuf Tümay ve üyeler, ilçedeki Aynalıhoca ve Hasretpınar köylerini ziyaret ederek 150 öğrenciye hediyelerini dağıttı.

Daha sonra kent merkezindeki Aile Destek Merkezi ve Empati Rehabilitasyon Merkezine geçen Tümay ve beraberindekiler, çocuklara oyuncak verdi, düzenledikleri etkinliklerle güzel zaman geçirmelerini sağladı.

Öğrencilere ulaşmak için köy köy gezdiklerini belirten Tümay, her hafta bir kente gittiklerini söyledi.

Geçen yıl 13 bin çocuğa ulaştıklarını dile getiren Tümay, "Malazgirt ilçemizde Aynalıhoca ve Hasretpınar köylerinde 150 çocuğumuza hediyeler getirdik. Ayrıca ilçe merkezimizde eğitim gören özel çocuklarımız ve kreşteki 150 çocuğumuza hediyeler dağıttık. Bir çocuk gülsün, dünya değişsin diye yola çıktık. Bizim amacımız çocuklara yardım etmek değil, onları mutlu etmek." diye konuştu.

Gruba eşlik eden Bir Umutta Sen Ol Derneği Başkanı Hasan Başaran ise "Kardeş derneğimiz bizi kırmadı, davetimiz üzerine ilçemize geldi. Öğrencilere hediyeler getirdiler. Hepsine teşekkür ederim." dedi.

Malazgirt
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Malazgirt, Muş gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir