Muş Çevre

Malazgirt'te doğal gaz çalışmaları devam ediyor

Muş'un Malazgirt ilçesinde doğal gaz çalışmaları yıl içinde tamamlanması planlanan projeyle birlikte ilçeye toplamda 35 kilometre uzunluğunda doğal gaz boru hattı döşenecek.

Muş'un Malazgirt ilçesinde doğal gaz çalışmaları yıl içinde tamamlanması planlanan projeyle birlikte ilçeye toplamda 35 kilometre uzunluğunda doğal gaz boru hattı döşenecek.

Muş - Malazgirt'in Saftekingazi Mahallesi'nde doğal gaz boru hattı çalışmaları yoğun bir tempoyla devam ediyor. Yüklenici firma yetkilileri, şu ana kadar yapılan çalışmaların başarılı bir şekilde ilerlediğini ve belirli bölgelere gaz verme işlemlerinin başladığını bildirdi. Yüklenici firma yetkilileri, 2024 yılı içinde yaklaşık 35 km uzunluğunda doğalgaz boru hattı döşeyeceklerini belirtti. Firma yetkilileri, çalışmaların sürdüğü bölgelerdeki vatandaşların doğal gaz hizmetinden en kısa sürede yararlanabilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. Yetkililer, hangi bölgeye hat çekilirse o bölgeye mutlaka gaz verileceğini belirterek, "Çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Amacımız, vatandaşlarımızın doğal gaz hizmetinden en kısa sürede ve kesintisiz olarak faydalanabilmesi. Şu an bazı bölgelerde gaz verme işlemlerine başlamış bulunuyoruz ve ilerleyen günlerde daha fazla bölgeye gaz vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Kilometre, Malazgirt, Muş gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir