Malatya'da depremden etkilenen bölgelerde inceleme

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde etkilenen Malatya'nın kırsal mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Malatya'da depremden etkilenen bölgelerde inceleme

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, merkez üssü 'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde etkilenen Malatya'nın kırsal mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Yardımcısı Demirtaş ve Malatya Valisi Aydın Baruş, devletin vatandaşlarının yanında olduğunu hissettirmek, deprem nedeniyle zarar gören vatandaşların sıkıntılarını dinlemek ve bu sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla mahalle ziyaretlerini ve incelemelerini sürdürdü.

Battalgazi ilçesine bağlı Beydağı, Kamıştaş ve Alhanuşağı mahallelerini ziyaret eden Demirtaş, beraberindeki Vali Baruş ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ile yaptığı incelemenin ardından mahalle muhtarlarından bilgi aldı.

Demirtaş ve Baruş, mahallelere bağlı yerleşim yerlerinde hasarlı, ağır hasarlı veya yıkık binalarla yardım ihtiyaçlarının olup olmadığını ve yardımların yerlerine ulaşıp ulaşmadığını denetledi.

Özellikle deprem nedeniyle oluşan mağduriyetin giderilip giderilmediğini, ilk hasar ve kesin hasar tespitlerinin durumunu denetleyen Demirtaş ve Baruş, hasarlı binaları inceleyerek vatandaşların sıkıntılarını dinledi.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da kavgaya karışan 6 kişiye 18 bin 900 lira ceza kesildi

Kızılay gönüllülerinden Ağrı'daki polis ve sağlık görevlilerine kandil simitli moral

Ağrı İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nde yeni konsept

Ağrı Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kovid-19'a karşı sıkı tedbirler alındı

Ağrı'da otomobil devrildi: 4 yaralı

Yorum Ekle