Ekonomi

LG'den konaklama ve sağlık hizmetlerinde otonom robot çözümü

LG Business Solutions Company'nin Başkan Yardımcısı ve Robot İş Birimi Başkanı Roh Kyu-chan:
- "Robot çözümlerindeki kabiliyet ve uzmanlığımızdan yararlanarak, farklı sektörlerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi LG CLOi ServeBot modelleri sunmaya devam edeceğiz"

İSTANBUL - LG Electronics'in (LG) konaklama ve sağlık hizmetleri için yapay zeka (AI) destekli en son otonom robot çözümü, dört kapılı tasarımı ve bağımsız süspansiyonlu altı tekerleği ile güvenli teslimat sağlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, LG, konaklama ve sağlık hizmetleri ortamlarında güvenli teslimat hizmetleri sağlamak için tasarlanmış otonom, kapı tipi hizmet robotu en yeni "LG CLOi ServeBot"u (model LDLIM31) piyasaya sürdü.

Geniş iç depolama alanına sahip dört kapılı bir tasarıma sahip olan CLOi ServeBot, meşgul personelin yükünü azaltmak için basit ve tekrarlayan teslimat görevlerini yerine getirebiliyor.

CLOi ServeBot'un tanıtılması, LG'nin gelişmiş yapay zeka robotları ve robot kontrol çözümleri portföyünü daha da güçlendirerek, şirketin özellikle teslimat ve lojistik hizmetleri sektöründe B2B işinin genişlemesini hızlandırma planlarıyla paralellik gösteriyor.

İlk olarak Güney Kore'de piyasaya sürülen CLOi ServeBot'un, gelecek günlerde Kuzey Amerika ve Asya'daki önemli pazarlarda da yer alması planlanıyor.

- Kazandığı ödüllerle öne çıktı

Kapı tipi CLOi ServeBot, yenilikçi ve kullanışlı tasarımıyla Red Dot Design Award 2024 ve iF Design Award 2024 ödüllerini kazanarak uluslararası tanınırlık elde etti.

Her biri 30 kilogram ağırlığa kadar ürün alabilen dört iç bölmeye sahip bu yeni model, birden fazla teslimat veya tahsilat yapabiliyor. Geniş ve güvenli kargo alanı 32 standart boyutlu kahve fincanını rahatça barındırabilirken, aynı zamanda rafları ürün veya yük boyutuna göre kolayca ayarlanabiliyor.

İç mekan konaklama ve sağlık ortamları için özel olarak tasarlanan LG CLOi ServeBot, katlar arasında hareket etmek için asansörleri kullanabiliyor. Her biri bağımsız süspansiyona sahip altı tekerleği denge sağlayarak CLOi ServeBot'un içecekleri düz olmayan yüzeyler üzerinde önemli ölçüde bir dökülme olmadan taşımasını sağlıyor.

Ek kullanıcı konforu için, CLOi ServeBot'un kapıları çalışma sırasında otomatik olarak açılacak veya kapanacak şekilde ayarlanabiliyor. LG CLOi ServeBot'un iç bölmelerine yerleştirilmiş kamera sensörleri, ürünlerin ne zaman çıkarıldığını algıladığından, LG CLOi ServeBot bir teslimatın ne zaman tamamlandığını anlayabiliyor.

Yeni model, bir yapay zeka algoritması sayesinde engellerin etrafından güvenli bir şekilde dolaşabiliyor, hedeflerine giden en uygun rotayı belirleyebiliyor ve görev verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve olası çarpışmaları önlemek için 20 adede varan CLOi ServeBotlarla iletişim kurabiliyor.

- Görme engelli kullanıcılar için sesli rehberlik

CLOi ServeBot üzerindeki öne bakan 10,1 inçlik ekran, LG CLOi Station veya CMS mobil uygulaması aracılığıyla kolayca yüklenen içerikle mobil bir reklam platformu olarak işlev görüyor.

LG'nin en yeni CLOi çözümü, müşterilere belirli bir varış noktasına kadar eşlik edebiliyor ve görme engelli kullanıcılar için sesli rehberlik sağlayabiliyor. Kullanıcılar, uygun çağrı ve zamanlama işlevleri de sunan LG CLOi İstasyonunu kullanarak robotun durumunu gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen LG Business Solutions Company'nin Başkan Yardımcısı ve Robot İş Birimi Başkanı Roh Kyu-chan, LG'nin yeni servis robotunun, konaklama ve sağlık hizmetleri ortamlarındaki operasyonları kolaylaştırmaya yardımcı olmak için yapay zeka, iletişim ve denetimi kapsayan gelişmiş platform teknolojileri kullandığını belirtti.

Kyu-chan, "Robot çözümlerindeki kabiliyet ve uzmanlığımızdan yararlanarak, farklı sektörlerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi LG CLOi ServeBot modelleri sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir