Ekonomi

Lezita İSO 500'de sıralamasını yükseltti

İZMİR - Lezita, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO), "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması"nda 90'ıncı sıradan 78'inci sıraya çıktı.

İZMİR - Lezita, İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO), "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması"nda 90'ıncı sıradan 78'inci sıraya çıktı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, İSO'nun her yıl gerçekleştirdiği ve şirketlerin üretimden satışlara göre değerlendirildiği araştırmada, Lezita bu yıl 12 sıra yükseldi.

Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, şirketin İSO 500'deki istikrarlı yükselişinin gurur verici olduğunu bildirdi.

Uluslararası gıda markası olma vizyonuyla yatırım yaptıklarını belirten Ergül, şunları kaydetti:

"Var olan yatırımlarımızı ileriye taşıyoruz. Üretimimizin yüzde 18'ini yaklaşık 70 ülkeye ihraç ediyoruz. Kaliteli, sağlıklı ve yenilikçi ürünlerle müşterilerimizin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunuyoruz. Uluslararası gıda güvenliği standartlarındaki üretimimizle halkımızın iyi gıdaya ulaşımının güvencesiyiz. Lezita olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kesintisiz olarak üretmeye, istihdam sağlamaya ve büyümeye devam edeceğiz."

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir