Ekonomi

KÖİ Araştırma Merkezi, Dünya Bankası onaylı eğitim verecek

Kamu Özel Sektör İşbirliği Araştırma Merkezi Başkanı Eyüp Vural Aydın:
- "Türkiye'den akreditasyonu alan ilk kurum olduk. Hedefimiz, İstanbul'u KÖİ alanında bir eğitim merkezi haline getirmek"

İSTANBUL - Kamu Özel Sektör İşbirliği (KÖİ) Araştırma Merkezi, Dünya Bankası onaylı KÖİ eğitimi verecek akredite kurumlar arasına girerek alanında Dünya Bankası onaylı eğitim verecek ilk kuruluş oldu.​​​​​​​

Araştırma merkezinden yapılan açıklamaya göre, KÖİ modelinin kamuoyuna doğru anlatılmasının yanı sıra işletme becerileri, doğru insan kaynağı kullanımı ve akademik anlamda yapılacak çalışmalara kaynak olmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren KÖİ Araştırma Merkezi, modelin sertifikalı eğitimini tüm dünyaya verebilecek.

Dünya Bankası onaylı akreditasyon alan kurum, ağustos ayında eğitimlere başlayacak.

Çevrim içi 6, yüz yüze 4 olmak üzere yılda 10 eğitim verilmesi planlanan sertifika programına, akademisyenler, kamuda altyapı projelerinde çalışan uzmanlar, proje geliştiricilerin finans, hukuk, mühendis çalışanları başvurabilecek.

Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, aldıkları sertifikayla Dünya Bankası tarafından açılan sınavlara girme hakkı kazanacak. Katılımcılar, tüm dünyada geçerli KÖİ Uzmanı belgesi alabilecek.

Eğitimler, ilk kez Türkçe olarak da verilmiş olacak.

KÖİ, Uluslararası Sürdürülebilirlik Merkezi (ISRC) Baş Danışmanı David Baxter ve KÖİ Araştırma Merkezi Başkanı Eyüp Vural Aydın'ın eğitmen olacağı sertifika programları dolayısıyla, yalnızca Türkiye için değil, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Balkan ülkelerine kadar geniş bir coğrafyada en önemli sertifikalı eğitim veren kuruluş olmayı amaçlıyor.

Yerinde ziyaretlerle ülke tanıtımına katkıda bulunacağız

Açıklamada görüşlerine yer verilen KÖİ Araştırma Merkezi Başkanı Aydın, dünyada bu eğitimleri veren az sayıda kurum olduğuna dikkati çekerek, "Türkiye'den akreditasyonu alan ilk kurum olduk. Hedefimiz, İstanbul'u KÖİ alanında bir eğitim merkezi haline getirmek. Toplam 22 saat sürecek eğitimlerde somut projelere yerinde ziyaretlerle ülke tanıtımına katkıda bulunacağız." ifadelerini kullandı.

Aydın, ağustos sonu ve eylül başı olarak planlanan ilk çevrim içi ve fiziki eğitimlere yoğun katılım beklediklerini vurgulayarak, Türkiye'deki kamu kurumlarında çalışan finansçı, hukukçu ve mühendisler için özel programlar yapacaklarının bilgisini paylaştı.

KÖİ Araştırma Merkezi, Dünya Bankası onaylı eğitim verecek1
Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir