Bingöl Çevre

Kendi imkanlarıyla sondaj vurup içme suyuna kavuştular

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir mezrada yaşayan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla 100 metrelik sondaj vurup içme suyunu kavuştu.

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı bir mezrada yaşayan vatandaşlar, kendi imkanlarıyla 100 metrelik sondaj vurup içme suyunu kavuştu.

Bingöl: Genç ilçesine bağlı Gözütok köyü Hoşek mezrasında, köy sakinlerinin kendi imkanlarıyla 100 metrelik bir sondaj çalışması sonucunda içme suyuna kavuşmaları dolayısıyla program düzenlendi. Programa Kaymakam Muhammet Güzel, İlçe Jandarma Komutan vekili Beyazıt Bestami Uyan, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Muhammet Deniz, İlçe Özel İdare Müdürü Muhittin Kaya ve İlçe Orman İşletme Şefi Çetin İnan katıldı. Mezrada uzun yıllar içme suyu sıkıntısı çeken vatandaşlar, kendi olanaklarıyla gerçekleştirdikleri sondaj çalışması sayesinde temiz ve sağlıklı içme suyuna erişmenin mutluluğunu yaşadı.

Kaymakam Muhammet Güzel, burada yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Kaymakam Güzel, "Gözütok köyü Hoşek mezrasındaki bu özverili çalışmalar, köylülerimizin kararlılığının ve birlikte hareket etme gücünün bir göstergesidir. Bu başarı, köylülerimizin hem maddi hem de manevi açıdan birbirlerine ne kadar bağlı olduklarını ve birlikte neler başarabileceklerini göstermektedir. Köy sakinlerimizin büyük çabaları ve özverileri sonucunda sağlıklı içme suyuna kavuşmuş olmalarından büyük memnuniyet duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Bingöl, Genç, Jandarma gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir