Kaymakam Sayar'dan öğretmen ve öğrencilere mektup

Van'ın Gürpınar Kaymakamı Fatih Sayar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okullara ara verilmesi nedeniyle zamanlarını evde geçiren öğretmen ve öğrencilere mektup yazdı.

Kaymakam Sayar'dan öğretmen ve öğrencilere mektup

'ın Kaymakamı Fatih Sayar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okullara ara verilmesi nedeniyle zamanlarını evde geçiren öğretmen ve öğrencilere mektup yazdı.

Kaymakam Sayar, öğretmenler için kaleme aldığı mektubunda tüm dünyaya yayılan koronavirüsten dolayı 'de bir takım tedbirlerin alındığını anımsattı.

Eğitim öğretime ara verme ve uzaktan eğitime geçme zaruretinin doğduğunu ifade eden Sayar, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Devam eden bu sürecin çok sevdiğiniz öğrencilerinizden uzak kalmanıza neden olmakta. Umuyorum ki alınan tedbirler ve vatandaşlarımızın tedbirlere riayetleriyle bu süreci hızlı bir şekilde atlatacağız. Değerli öğretmenim, eğitim ve öğretime tekrar başladığımızda sizleri sağlıklı bir şekilde aramızda görmeyi arzuluyoruz. Lütfen kendi sağlığınıza ve çevrenizde bulunanların sağlığına dikkat ediniz. Toplumun yol göstericisi, rehberi ve inşasını sağlayan sizlerin, bu sürecin hızlı ve etkili atlatılabilmesi için desteğinize ihtiyacımız olacak. Bu süreçte lütfen Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyelerini uygulayarak çevrenizde sizlere bakarak davranış geliştiren kişilere yol gösteriniz. Çevrenizde bulunan ve alınan tedbirlere özen göstermediğini gördüğünüz kişileri lütfen kullanabileceğiniz en güzel ifadelerle uyarınız."

Sayar, öğrencilere gönderdiği mektubunda ise tüm öğrencilerin uzaktan eğitime katılmasını istedi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında öğrencilerin yetkililerin uyarılarına uymaları gerekiğini vurgulayan Sayar, şunları kaydetti:

"Dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde ve bizim ülkemizde koronavirüs adında yeni bir virüs salgın haline geldi. Ne yazık ki bu virüs özellikle yaşlılarımız için tehlike arz ediyor. Lütfen dedeni, nineni ve varsa birlikte yaşadığınız yaşı ileri büyüklerini evde kalmaları konusunda uyar. Devletimiz virüsten korunmak için tedbirlerini aldı. Ancak bu konuda çok hızlı başarılı olunabilmesi için hepimize görev düşüyor. Bunun için senin de desteğine ihtiyacımız var. Lütfen günde birkaç defa ellerini ve yüzünü sabunlu su ile güzelce yıka. Eğer etrafında el yüz temizliğine dikkat etmeyen birilerini görürsen lütfen onları da uyar. Ayrıca kalabalık ortamlarda bulunmamak ve mümkün olduğunca az temas koronavirüs ile mücadele etmek için çok önemli."

Sayar'ın mektubuna videoyla yanıt veren öğrenciler de tedbirlere uyduklarını, uzatan eğitime de katıldıklarını belirterek teşekkür etti.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

ADAL Roket Takımı Ağrı'yı Teknofest'te temsil edecek

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den Vali Varol'a Ziyaret

Ağrı'da Kovid-19 tedbirlerine ilişkin denetim

Ağrı'da bıçaklı ve sopalı kavga: 10 yaralı

Ağrı'da toplu yaşam alanları denetlendi

Yorum Ekle