Hakkari Çevre

Kayak merkezinde dağ keçileri görüntülendi

Hakkari Mergabütan Kayak Merkezine inen dağ keçileri, pikniğe giden vatandaşlar tarafından görüntülendi.

Hakkari Mergabütan Kayak Merkezine inen dağ keçileri, pikniğe giden vatandaşlar tarafından görüntülendi.

Hakkâri - Hakkari'nin yüksek kesimlerinde yaşamlarını sürdüren dağ keçileri, son zamanlarda merkez ve ilçelerdeki yerleşim alanlarına indi. Kayalıkları aşarak Mergabütan Kayak Merkezine inen dağ keçileri, pikniğe giden vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Dağ keçilerinin yerleşim alanlarına inmesi üzerine harekete geçen Hakkari Doğa Koruma ve Milli Parklar Hakkari İl Müdürlüğü yetkilileri, dağ keçilerinin yakalanması ve vurulmasının yasak olduğunu hatırlatarak, dağ keçisi vurma cezasının 150 bin TL olduğunu ifade ettiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Hakkari, Kayak gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir