Kars Çevre

Kars'tan kartpostallık sonbahar görüntüleri

Kars'ta sonbahar mevsiminde ağaçların büründüğü renkler ile akan dereler seyri doyumsuz bir manzara oluşturuyor. Dökülen yapraklar üzerinde Kafkas dansı yapan gençler ile türkü eşliğinde genç kıza patisini uzatan sokak köpeği de kameralara yansıdı.

Kars'ta sonbahar mevsiminde ağaçların büründüğü renkler ile akan dereler seyri doyumsuz bir manzara oluşturuyor. Dökülen yapraklar üzerinde Kafkas dansı yapan gençler ile türkü eşliğinde genç kıza patisini uzatan sokak köpeği de kameralara yansıdı.

Kars - Sarı ve yeşilin bütün tonlarının yer aldığı ağaçlardan Kars Çayı'na düşen yapraklarla oluşan renk cümbüşü, seyrine doyulmaz bir manzara ortaya çıkardı.

"Azeri türküye eşlik etti"

Konservatuar öğrencisinin seslendirdiği 'Gel Gel Kara Gözlüm' türküsüyle birlikte bir kız öğrenciye giderek patisini uzatan sokak köpeği ilgi odağı oldu. Bir kız, bir erkek öğrenci ise dökülen yapraklar üzerinde Kafkas dansı yaparak sonbaharın güzelliğini gönüllerince yaşadı. O anlar, kameralara yansıdı.

Sonbaharın bütün güzelliğinin yaşandığını ifade eden Tuğba Önal, "Sonbahar, özellikle Baltık mimarisi içerisinde şiir gibi bir ortamı canlandırıyor. Bu mimarinin içerisine her girdiğinizde kendinizden bir parçayı, ruhunuzdan size süzülen bir sürü şeyi anlatıyor. Özellikle bu coğrafyada, böyle bir ortamda sonbaharı yaşamak gerçekten çok güzel" dedi.

Öte yandan, renk cümbüşünün yaşandığı Kars'ta vatandaşlar sonbaharı doyasıya yaşıyor. Birçok vatandaş rengarenk ağaçlar arasında fotoğraf çekiliyor.

Dört mevsim bir başka güzelliğe bürünen Kars, sonbaharın bütün renklerini bir arada insanlara yaşatıyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Kars, Kars Çayı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir