Kars Çevre

Kars'ta yol kenarına dökülen gübreler insan sağlığını olumsuz etkiliyor

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kars'ta gelişi güzel dökülen hayvan gübreleri etrafa pis koku yayarken, insan sağlığını da olumsuz etkiliyor.

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kars'ta gelişi güzel dökülen hayvan gübreleri etrafa pis koku yayarken, insan sağlığını da olumsuz etkiliyor.

Kars - Kars Subatan yolunda kaldırımın kenarına dökülen hayvan gübresi kentin görünümünü olumsuz etkiliyor. Ani Ören Yeri'ne gitmek için yola çıkan turistler, Subatan yolundan gübrelerin arasından geçerek ören yerine gidiyor.

Gelişi güzel dökülen, hayvan gübresi ve tezek yığınlarının bulunduğu bölge insan sağlığına da tehdit ediyor. Hastalıkları bünyesinde barındıran caddenin biran evvel temizlenmesi isteyen vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı.

Kars'ın her geçen gün daha da geri gittiğini ifade eden vatandaşlar, "Türkiye hiçbir şehrinde bu görüntüyü görmek mümkün değil. Hayvan pislikleri iki cadde arasına dökülüyor. Kokudan durulmuyor. Her şeyi bir tarafa bırakın yabancılarda bu görüntüyü görüyor. Yetkililer neden buna çözüm bulmuyor" diye tepki gösterdiler.

Kars'a bu görüntün hiç yakışmadığını belirten vatandaşlar, "Subatan yolu hayvan pisliğinden geçilmiyor. Çocuklarımız hastalanıyor. Kapı ve pencerelerimizi açamıyoruz. Koku içeriye doluyor. Gerçekten burası çok kötü yetkiler buraya bir çözüm bulmalı, hayvan gübreleri ve tezek yığınları buradan kaldırılmalıdır" dediler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Ani Ören Yeri, Kars, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir