Kars Güncel

Kars'ta üniversite öğrencileri mezuniyet törenine Filistin'i destekleyen pankartlarla geldi

KARS - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Dede Korkut Eğitim Fakültesi'nin mezuniyet töreninde, öğrenciler taşıdıkları pankartlarla İsrail'in saldırıları altındaki Filistin'e destek verdi.

Kars - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Dede Korkut Eğitim Fakültesi'nin mezuniyet töreninde, öğrenciler taşıdıkları pankartlarla İsrail'in saldırıları altındaki Filistin'e destek verdi.

Ahmet Arslan Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende, bölümlerini başarıyla bitiren 405 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Törenin düzenlendiği salona öğrenciler, ellerinde "Filistin'de mezun yok çünkü insanlık sınıfta kaldı", "Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil" pankartlarıyla çıktı.

Bazı öğrenciler de Türk ve Filistin bayrakları taşıdı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, KAÜ Devlet Konservatuvarı ekibi Kafkas gösterisi sundu.

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kafkas Üniversitesinin Azerbaycan, Nahçıvan, Gürcistan ve Kazakistan gibi ülkelerin çeşitli üniversitelerine eğitim ve öğretim desteği verdiğini söyledi.

Eğitim öğretimin çok zorlu bir süreç olduğunu ifade eden Kapu, "Mezun olan öğrencilerimizin sorumluluğu daha büyük ama geçirdikleri bu eğitim sürecinde, sorumluluğun farkına varma noktasında gerekli eğitimleri aldılar. Bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim." dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taşdan ise fakültenin 20. dönem mezunlarını gururla yolcu ettiğini ve 7 programda 405 öğrencinin mezun olduğunu belirterek, "Unutmayın ki öğretmenlik mesleğinde bilgi kadar kişilik, vicdan ve onur da büyük önem taşır. Sizlerin başarısı bizleri fazlasıyla mutlu edecektir." diye konuştu.

Konuşmaların arından dereceye giren öğrencilere ödül takdim edildi, daha sonra müzik dinletisi sunuldu.

Programın sonunda öğrenciler sahneye çıkıp kep attı.

Kars
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ahmet Arslan, Hüsnü Kapu, İstiklal Marşı, Kafkas Üniversitesi, Kars, Korkut, Rektör gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir