Kars Güncel

Kars'ta ormanlık alanlara girişler 15 Ekim'e kadar yasaklandı

KARS - Kars'ta orman yangınlarının önlenmesi amacıyla, izinli alanlar ile yetkili kişiler dışında ormanlık alanlara girişler 15 Ekim'e kadar yasaklandı.

Kars - Kars'ta orman yangınlarının önlenmesi amacıyla, izinli alanlar ile yetkili kişiler dışında ormanlık alanlara girişler 15 Ekim'e kadar yasaklandı.

Vali Ziya Polat, Gazi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, yaz aylarında ormanlarda yangınların meydana geldiğine dikkati çekti.

İlde orman yangınlarını önlemek amacıyla bazı kararlar aldıklarını ifade eden Polat, "Orman yangınlarını engellemek ve yeşil vatanımıza sahip çıkmak için ekim ayına kadar orman girişleriyle ilgili düzenlemeler yaptık." dedi.

Polat, toplantıda ayrıca kurumların yangın söndürmede kullanılabilecek araç, gereç ve ekipmanlarının, düzenli kontrol edilmesi ve eksiklerinin giderilmesi talimatını verdi.

Toplantı sonrası orman yangınlarının önlenmesiyle ilgili şu kararlar alındı:

"Kars'ta bulunan Soğuksu Tabiat Parkı dışındaki ormanlık alanlara, 15 Ekim'e kadar görevli personel hariç girişlerin yasaklanmasına, izin verilen mesire alanlarında yer ateşi yakılmaması, belirlenen ocak yeri veya mangal üzerinde ateş yakılmasına izin verilmesi, kamping işletmeleri haricinde ormanlık alanlarda kamp yapılmasına ve çadır kurulmasına izin verilmemesi, ormanlık alanlara yakın olan yerlerde düğün ve benzeri organizasyonlarda orman yangınına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanımına izin verilmemesine, başta ormanlık alanların civarındaki yerler olmak üzere, avcı ve çobanların ateş yakmasına ve anız (bağ ve bahçe artığı ot, dal ve benzeri) yakılmasına kesinlikle müsaade edilmemesi, anız yakanlar hakkında yasal işlem yapılacağı konusunda vatandaşların muhtarlıklar vasıtasıyla bilgilendirilmesine karar verildi."

KARS - Ormanlık alanlara girişler 15 Ekim
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Kars, Muhtar, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir