Kars Çevre

Kars'ta köy yollarına parke kilitli taş döşeniyor

Kars'ta köy yolları tek tek yapılıyor. Köy girişleri beton asfalt olurken, köy içi yollara ise kilitli parke taş döşeniyor. Yapılan yollar köylülerin yüzünü güldürüyor.

Kars'ta köy yolları tek tek yapılıyor. Köy girişleri beton asfalt olurken, köy içi yollara ise kilitli parke taş döşeniyor. Yapılan yollar köylülerin yüzünü güldürüyor.

Kars - Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nce köy yollarında yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Köy yollarında sıcak asfalt, beton asfalt ve kilitli parke taş yapımı sürüyor.

Vali Ziya Polat, köy yollarında yapılan yol çalışmalarını yerinde gördü. Polat, beraberindeki İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Fatih Tekcan ve Genel Sekreter Yardımcısı Osman Cengiz ile birlikte yol çalışması yapılan köylerde bir takım takım incelemelerde bulundu.

Polat, yürütülen çalışmalar hakkında Genel Sekreter Fatih Tekcan'dan bilgi aldı. Kilitli parke taş yol yapımı yapılan köyde ekiplerle birlikte yol yapımına eşlik etti, çalışanlara kolaylıklar diledi.

"Köy yolları çamur ve tozdan kurtuldu"

Kars genelinde yürütülen yol çalışmaları köylülerin yüzünü güldürürken, köy yolları çamur ve tozdan kurtuldu. Yapılan asfalt, kilitli parke taş ve beton asfalt yollarla köylerin çehresi değişti. Köy yolları, KÖYDES yatırım programında yer alan ve Kars İl Özel İdaresi'ne ait Kilitli Parke Taş ve Beton Santrali'nde üretilen parke taş ile yapılıyor. Yol çalışmalarının devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Kars gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir