Kars Asayiş

Kars'ta Karadağ çöplüğü yanıyor

Kars'ta çöp ve atıklarının toplanarak, biriktirildiği Karadağ çöplüğü içten içe yanıyor. Çöplükten çıkan duman ise insan sağlığını olumsuz etkiliyor.

Kars'ta çöp ve atıklarının toplanarak, biriktirildiği Karadağ çöplüğü içten içe yanıyor. Çöplükten çıkan duman ise insan sağlığını olumsuz etkiliyor.

Kars - Kars'ta çöp arıtma tesisinin olması ve şehir merkezinde toplanan çöplerinin Karadağ Mahallesi'nde bulunan çöp toplama yerine dökülmesi vatandaşları huzursuz ediyor.

Karadağ çöplüğü özellikle yağmurlu havalarda içten içe yanarken, çıkardığı dumanla insan sağlığını da tehlikeye sokuyor. Çöplük rüzgarlı havalarda Karadağ ve Atatürk Mahallesi'ni dumana bürüyor. Mahalle sakinleri pis koku ve dumandan dolayı evlerinin pencerelerini dahi açamıyor.

Otogarın yanı başında bulunan ve etrafında yerleşim yerleri olan Karadağ çöplüğünden çıkan duman ve koku mahalle sakinlerinin sık sık hastalanmasına neden oluyor.

Rüzgarlı havalarda evlerinde duramadıklarını ifade eden vatandaşlar, "Çöplük içten içe yanıyor, bir taraftan duman, diğer taraftan pis koku bizleri rahatsız ediyor. Yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz" dediler.

Karadağ Mahallesi'nde bulunan çöp toplama yerinden rüzgarın etkisiyle etrafa yayılan çöpler, duman ve pis koku vatandaşları canından bezdirdi.

Vatandaşlar, yetkililerden Kars'ın çöp sorununu biran evvel çözmelerini istiyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Atatürk Mahallesi, Kars gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir