Kars Güncel

Kars'ta futbolun emektarlarına davul zurnalı turnuva düzenlendi

KARS - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde futbola hizmet etmiş yaşları 45-80 arası sporcular için futbol turnuvası gerçekleştirildi.

Kars - Kars'ın Sarıkamış ilçesinde futbola hizmet etmiş yaşları 45-80 arası sporcular için futbol turnuvası gerçekleştirildi.

Sarıkamış Gençlik Merkezi futbol sahasında düzenlenen turnuvada davul zurna eşliğinde sahaya çıkan emektar sporcuların takımı, rakibini 1-0 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

Bir süre emektarlar takımında oynayan ve attığı bir penaltı golüyle sahadan ayrılan Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar, AA muhabirine, Sarıkamış'ın geçmişten günümüze kadar önemli spor insanları yetiştirdiğini söyledi.

Aslantatar, sporun her zaman insanları bir arada tutan önemli bir unsur olduğunu ifade ederek, "Gerçekten muazzam maçlar oldu, spor yapmak hakikaten her yaş için elzemdir. İnşallah gelenek haline gelir. Sarıkamış'ta spora gönül vermiş vatandaşların bir araya gelmesiyle oluşan organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Buradaki vatandaşlarımızın kimisi 75-80, kimisi 45-50 yaş civarında futbol, kayak ve sporun diğer dallarında bugüne kadar emek vermiş emektarlarımızı hatırlayan gençlerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Sarıkamış Belediye Başkanı Serdar Kılıç da çok güzel bir organizasyon olduğunu dile getirerek, "Sabri abi bizim çocukluğumuzun efsane ismi, bizi çocukluğumuza götürdü, inşallah gençler örnek alır." dedi.

Organizasyonu düzenleyen Sabri Yılmaz ise İstanbul'da futbol kulübü kurduğunu belirterek, Sarıkamış'ta futbol özleminin azaldığını, bu nedenle böyle bir turnuva yaptıklarını vurguladı.

Eski milli kayakçı ve uzun yıllar futbol oynamış 78 yaşındaki Celal Öztaş da güzel bir turnuva olduğunu kaydederek, "Bugün 78 yaşında sahaya çıktım, 3 yıldır çıkmıyorduk. İstanbul'dan arkadaşlar geldi, maç yaptık 1-0 galip gelerek gençleri yendik." ifadesini kullandı.

Turnuva, emektarlar futbol takımına plaket verilmesiyle sona erdi.

Turnuvaya, Emniyet Müdürü Canan Altınkaya, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alim Burak Çelik, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak, Gençlik Merkezi Müdürü Bülent Yıldırım, turnuvanın organizatörü eski futbolcu Sarıkamış Esnaf Spor kaptanı Sabri Yılmaz, sporcular ile vatandaşlar katıldı.

KARS - Futbolun emektarlarına davul zurnalı turnuva düzenlendi1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Enis Aslantatar, Futbol, Jandarma, Kars, Kayak, Sarıkamış, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir