Kars Çevre

Kars'ta belediye süs bitkisi yetiştiriyor

Kars Belediye kentte kullanılmak üzere süs bitkisi yetiştiriyor.

Kars Belediye kentte kullanılmak üzere süs bitkisi yetiştiriyor.

Kars - Kars Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere kendi seralarında süs bitkileri yetiştirerek belediye bütçesine de katkıda bulunuyor.

Belediyenin kendi seralarında özenle yetiştirilen süs bitkileri; park, bahçe, mezarlık, yol kenarları, refüj, kavşak ve yeşil alanlarda kullanılmak üzere hazırlanıyor. Bu çalışmalar sayesinde belediye süs bitki üretimini kendisi sağlayarak peyzaj maliyetini de en aza indiriyor.

Belediye seralarında yetiştirilen birbirinden özel çiçekler ve süs bitkileri Gazi Kars'a ayrı bir imaj katması için ekipleri çalışma yürütüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini artırarak şehri rengarenk süslemeyi hedefliyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Kars, Kars Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir