Kars Çevre

Kars'ta ağa takılan yavru karga kurtarıldı

Kars'ta akarsu kenarına bırakılan tırıvırıya takılan yavru karga vatandaşlar tarafından kurtarılarak doğaya bırakıldı.

Kars'ta akarsu kenarına bırakılan tırıvırıya takılan yavru karga vatandaşlar tarafından kurtarılarak doğaya bırakıldı.

Kars - Kars'ın Selim ilçesinden geçen Kars Çayı'nda vatandaşlar tarafından balık avlamak için kullanılan ve tırıvırı olarak bilinen ağlar yaban hayatı olumsuz etkiliyor.

Balık avından sonra nehir kenarlarına bilinçsiz bir şekilde bırakılan ağa yavru karga takıldı. Bölgeye piknik yapmak için gelen vatandaşlar, yavru karganın ağa takıldığını ve yaşadığını fark etti.

Bunun üzerine harekete geçen vatandaşlar, uzun uğraşlar sonucu yavru kargayı takıldığı ağdan kurtarmayı başardı.

Balık avlamak için kullanılan tırıvırı ağı su içerinde ve su kenarında bırakılmaması gerektiğini ifade eden vatandaş, tırıvırı ağın çevreyi olumsuz etkilendiğine dikkat çekerek vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Öte yandan, tırıvırı ağdan çıkarılan yavru kargayı bir süre gözlemleyen vatandaşlar, daha sonra kargayı doğal ortamına bıraktı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Kars, Kars Çayı, Selim gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir